ברקת: "לא אשתתף במצעד התועבה" (הקלטה)

"לא אצעד כי אני לא רוצה להיות שותף לפגיעה בציבור החרדי והציבור הדתי-לאומי", אמר ברקת. המצעד מחר מתקיים שנה לאחר הרצח של שירה בנקי ז"ל, ועל רקע מתיחות רבה בעיר בשל האירוע. {פוזל לחרדים}

 פוזל לחרדים: ראש עיריית ירושלים ניר ברקת אמר בראיון לידיעות אחרונות כי הוא לא ישתתף במצעד התועבה שיערך מחר בירושלים.

"לא אצעד כי אני לא רוצה להיות שותף לפגיעה בציבור החרדי והציבור הדתי-לאומי", אמר ברקת. המצעד מחר מתקיים שנה לאחר הרצח של שירה בנקי ז"ל, ועל רקע מתיחות רבה בעיר בשל האירוע.

 
"בירושלים יש אוכלוסייה גדולה שמאד קשה לה עם המצעד", המשיך ברקת. "הקהילה מקבלת שירותים בירושלים לשביעות רצונה ובוודאי שזכותם לצעוד. אבל הם צריכים לדעת שזה פוגע באחרים. סובלנות זה לא רק לתת לאנשים לצעוד, זה גם לחפש את הדרך להשיג את מבוקשך מבלי לפגוע בדעות של אחרים או רגשות של אחרים".

 

יש מושג בדת היהודית שנקרא פרהסיה", הסביר ברקת עוד. "פרהסיה אומר שאם פלוני נתקל בלי שהוא תכנן במשהו שהוא בפרהסיה, למשל עירום או דברים אחרים, זה דבר שפוגע ברגשות הציבור. צריך להתחשב בקהילה  כמו שהקהילה צריכה להתחשב בציבור החרדי והדתי".

עם זאת לאחר הראיון הבהיר ברקת כי "אני תומך באופן מלא בזכות של הקהילה לצעוד בירושלים, ומחר באופן אישי אגיע להניח פרח במקום בו נרצחה שירה בנקי ז"ל".  ברקת ציין כי "זה לא סוד שיש אנשים שנפגעים מהמצעד. אני כראש עיר של כולם שמכבד את כלל האוכלוסיות בירושלים בוחר לפועל באפיקים אחרים ומגוונים למען הקהילה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.