ברקת למלכיאלי: "עיריית ירושלים תסייע בפינוי העצים שקרסו מהשלג"

בישיבת הנהלת העירייה שנערכה בחמ"ל העירוני השבוע, בה דנו על ההערכות והמאמצים להחזרת העיר לשגרה הרגילה לאחר הסופה וסערת השלגים אשר הותירה אחריה נזק גדול מאוד הנעמד במאות מיליוני שקלים, העלה חבר מועצת העיר ר' מיכאל מלכיאלי (ש"ס) הצעה לסדר היום שאף אושרה ולפיה, עיריית ירושלים תפנה את העצים שקרסו במהלך הסערה וסופת השלגים ונמצאים בחצרות הבניינים שהינם בגדר 'שטח ציבורי פרטי'. חבר המועצה ר' מיכאל מלכיאלי נימק את הצעתו, תושבי ירושלים סבלו מאוד מהסופה וסערת השלגים וחובה להחזיר את החיים למסלולם הרגיל, ולהתחיל כעת דיונים עם כל התושבים וועדי הבתים בכל 'שטח ציבורי פרטי' על פינויים, דבר שיכול לעלות לכל בניין מאות שקלים, מורכב ומסובך. בנוסף, העצים הללו שקרסו מסוכנים ועלולים לפגוע בבטחונם של התושבים, אי לכך מן הראוי הפעם לפנים משורת הדין שהעירייה תטפל בעניין. כידוע, על פי חוק עזר עירוני, עירית ירושלים אחרית על עצים הנמצאים בשטח ציבורי כללי, ובמקרה שבו העץ קרס, על העירייה לטפל במפגע המסוכן. מאידך, בעצים אשר נמצאים בשטח ציבורי פרטי חובת הדיירים וועד הבית לפנות אותם, ובמידה שלא יעשו זאת, בידי העירייה יכולת לקונסם בקנס כספי.

ראש העיר ניר ברקת הודיע בסיום הישיבה כי נעתר לבקשת חבר המועצה ר' מיכאל מלכיאלי, אך יחד עם זאת ציין כי נכון לעכשיו אנו עושים מאמצים בעדיפות עליונה לפתוח את הלימודים כסדרם בכל מערכת החינוך בעיר ומספר דברים נוספים, אך לאחר מכן, העירייה אכן תדאג לפינוי גזמי העצים שקרסו ב'שטח ציבורי פרטי' ללא עלות. יצוין, כי ביממה הקרובה כבר החלו במספר מקומות בעיר לפנות עצים שנפלו ב'שטח ציבורי פרטי'

חבר המועצה ר' מיכאל מלכיאלי הודה לראש העיר ניר ברקת על דאגתו לתושבי ירושלים, שגם כך ניזקו קשה במהלך הסופה וסערת השלגים, וציין, כי קיבל עד כה עשרות פניות מוועדי בתים ומראשי מינהלים קהילתיים בירושלים שקבלו בפניו את בעיית פינוי העצים וההוצאות הגדולות הכרוכות בדבר"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.