ברקת מאיים לפטר מחצית מעובדי הנקיון בירושלים

בצל המחלוקת של ראש עיריית ירושלים מול שר האוצר משה כחלון, החליט ניר ברקת לאיים דווקא בפגיעה אנושה בעובדים החלשים וברווחת עיר הבירה ומאיים לפטר חצי מעובדי הניקיון בעיר. {גיבור על חלשים}

לראש עיריית ירושלים ניר ברקת, יש מחלוקת קשה מול שר האוצר משה כחלון באשר לתקצוב המגיע לעיר הבירה של מדינת ישראל. על מנת להפעיל לחץ על כחלון, יוצא ברקת גיבור על חלשים ומאיים כי יפטר דווקא את עובדי הנקיון. אם לא די ברמת הנקיון הירודה בעיר עוד מאיים ברקת כי יפטר מחצית מהעובדים בתחום זה.

ברקת עדכן את הדרג המקצועי בעירייה כי לא חלה כל התקדמות אל מול משרד האוצר בהעברת התקציבים שדרש והנחה להיערך באופן מידי לפיטורי מאות עובדים הנתונים שירותים לתושבים. כן הורה להתכונן לקיצוץ האבטחה במוסדות החינוך וקיצוץ מאסיבי בתקציבי הרווחה, החינוך והתרבות. הסיבה, לדבריו: היעדר תקציבי הסיוע של משרד האוצר. לטענת העירייה מדובר בתקציבים אשר הגיעו בכל שנה מהממשלה, אך השנה נעצרו.

בעירייה טוענים כי "על אף פניות חוזרות ונשנות של ראש העיר אל שר האוצר משה כחלון בבקשה להיפגש עמו ולדון בסיוע הממשלתי ההכרחי לירושלים, כפי שהיה בכל שנה מול כל שרי האוצר, אף פניה לא נענתה ושר האוצר ממשיך בסירובו לדון בסיוע לירושלים עם ראש העיר. העיר הגדולה והחשובה בארץ, החווה גל טרור רצחני וזקוקה דווקא עכשיו לסיוע נרחב מהאוצר ולא לכתף קרה".

מעיריית ירושלים נמסר כי "ללא העברת התמיכה הממשלתית לירושלים, לא יהיה מנוס מהפעלת הגזירות אשר יביאו לפגיעה נוספת וקשה בבירת ישראל ומעמדה, זאת במטרה להגיש תקציב מאוזן וללא גירעונות כמתחייב בחוק".

בעירייה הוסיפו כי "בכל שנה מעביר משרד האוצר לעיריית ירושלים תקציב המשלים את הפער התקציבי בין הכנסות העירייה לבין צרכי העיר הממשיכה לגדול ולהתפתח. העירייה מגדילה בכל שנה את הכנסותיה ואף שומרת על תקציב מאוזן בכל שבע שנות כהונתו של ברקת.

לטענתם, "בשנה זו, בניגוד לשנים קודמות שבהן הועברו התקציבים לחיזוקה ולקיומה של ירושלים, לראשונה מסרב האוצר להעביר לבירת ישראל את הסיוע הדרוש לניהולה השוטף של העיר. דרישת העירייה לתקציב תוספתי של 400 מיליון שקל בתקציב 2016 נועדה לאפשר את המשך מגמות הצמיחה בהם החלה ירושלים ואת חיזוק העסקים שבה, כפי שממשלת ישראל תמכה בעבר וחיזקה את בירתה.

בעיריית ירושלים הדגישו בנוסף כי "יצוין כי ראש העיר פועל בנושא באופן צמוד עם השר לענייני ירושלים זאב אלקין, אשר נרתם לנושא ומסייע אל מול משרד האוצר למען הצלחתה של ירושלים. ללא העברת התמיכה הממשלתית לירושלים, לא יהיה מנוס מהפעלת הגזירות אשר יביאו לפגיעה נוספת וקשה בבירת ישראל ומעמדה, זאת במטרה להגיש תקציב מאוזן וללא גרעונות כמתחייב בחוק".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי "עיריית ירושלים מתקוצבת על ידי המשרד לענייני ירושלים בראשות השר אלקין. משרד האוצר מתקצב משרד זה בהתאם".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.