ברקת מנסה "לקנות" את החרדים: לראשונה מזה 5 שנים נפגש עם פרוש

ראש עיריית ירושלים ני ברקת, רוצה מאד להישאר בתפקידו הנוכחי ולכהן גם בקדנציה הבאה כראש העיר של בירת ישראל.

הרצון הזה, הביא אותו השבוע לעשות מעשים שלא חלם שיעשה, וכך, לראשונה מזה חמש שנים מאז מערכת הבחירות הסוערת הקודמת לראשות העיר ירושלים, חושף הבוקר עיתון 'מעריב' כי ברקת נפגש בימים האחרונים עם ח"כ מאיר פרוש, מי שמכהן גם כיו"ר אגודת ישראל בירושלים, ומשפיע מאד על הבחירה במי תתמוך יהדות התורה לראשות העיר לקדנציה הבאה.

כזכור, פרוש וברקת התמודדו שניהם לראשות העיר ירושלים בקדנציה הקודמת, וכמצופה ממערכת בחירות, "לכלכו" אחד על השני במהלך הימים שקדמו לבחירות. מאז שורר ביניהם נתק ארוך, ואכן מלפני 5 שנים השניים לא נפגשו – עד עתה.

"הוא הגיע ללא היועצים החרדים שלו בשל הסכסוכים שהם סוחבים איתם ממהלך הקדנציה", סיפר גורם שראה את הפגישה ל'מעריב'. "היועץ שלו אברהם קרויזר מסוכסך גם עם ח"כ משה גפני, המכהן כיו"ר דגל התורה (הפלג הליטאי), המרכיבה יחד עם אגודת ישראל את יהדות התורה, ונראה כי לאור ההיסטוריה הזאת בסוף החרדים ילכו עם משה ליאון למרות הניסיונות של ברקת להתקרב אליהם".

בנוסף לכך, ברקת נפגש לפני כחודש עם יו"ר ש"ס אריה דרעי בניסיון לשכנע אותו לתמוך בו בבחירות הקרובות. כחלק מהשיחות ברקת לא שכח לדבר גם עם סגני ראש העירייה המכהנים, יצחק פינדרוס ויוסי דייטש.

במקביל למאמציו של ראש העיר, ממשיך משה ליאון, המתמודד השני על התפקיד, להיפגש עם החרדים בניסיון להביא אותם לתמוך בו. עם זאת, גורם חרדי בכיר ביהדות התורה אומר כי שום דבר עדיין לא נסגר עם ליאון.

"נערכות עימו שיחות בדיוק כמו אלה שנערכות עם ברקת, כך שעוד לא קיבלנו החלטה", ציין הגורם. "מבחינתנו אם אורי לופוליאנסקי יחליט פתאום שהוא מתמודד כי השופט יאפשר לו, הוא יהיה המועמד שלנו".

משה ליאון כבר הספיק להכנס עם חברי הכנסת החרדים משה גפני, מאיר פרוש ויעקב ליצמן, ואף ערך שיחה עם סגני ראש העירייה החרדים יצחק פינדרוס ויוסי דייטש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.