ברקת מתגונן: " לא היה אפליה בין חרדים לחילונים" גפני: "היה גם היה" – צפו בתמונות

 

 יממה לאחר שפרסמנו בקוקר על כך שהנציגים החרדים זועמים על ברקת ראש העיר ירושלים ניר ברקת קיים ישיבה מיוחדת להערכת מצב לפעילות העירייה בעקבות הסופה הקשה, בדגש על השכונות החרדיות. ראש העיר גינה אמירות לפיהן מדיניות העירייה בהתמודדות עם תוצאות הסופה פעלה לאפליית השכונות החרדיות בעיר, כביכול, ודחה אותן מכל וכל. הדיון המורחב עסק גם בהתמודדות אגף מנח"ח בפתיחת הלימודים במערכת החינוך החרדית וראש העיר וצוותו אף ערכו סיור בשכונות החרדיות ברחבי העיר.

בדיון השתתפו ונטלו חלק מלבד ראש העיר, מנכ"ל העירייה יוסי היימן, ראש הסגל הגב' מיכל שלם, סגני ראש העיר.

ח"כ משה גפני  הגיב על טענת ניר ברקת שלא הייתה אפליה נגד חרדים בסופה: בידינו עדויות רבות. ברמות ג', טרקטורים פילסו דרך לבי"ס ממ"ד 'אופק' וסירבו לפלס בי"ס סמוך 'אוהל רחל' של החינוך העצמאי, היו מקרים רבים נוספים מכל העיר הסיעות החרדיות, מנהל האגף לחינוך חרדי איתמר בר-עזר, הגב' אריאלה רג'ואן יועצת ראש העיר לעניני חינוך, ויועצי ראש העיר למגזר החרדי.

נציגי הסיעות החרדיות הביעו את התחושות הקשות של רבים מתושבי השכונות החרדיות, שמתמודדים עם נזקי הסופה מזה חמשה ימים ברציפות. בזה אחר זה סקרו ופירטו בפני הצוות המקצועי וחברי הנהלת העיר, את מאורעות הימים האחרונים, בפרט ביום שבת קודש שלוותה בתלאות לא פשוטות אצל רבבות תושבים שחלקם רותקו לבתיהם, ללא חשמל ובקור. כן שיתפו בקשיים הקיימים בפתיחת יום הלימודים במערכת החינוך החרדית בימים האחרונים ובעיקר על הפניות הרבות שזורמות אליהם כנציגי ציבור, ללא הרף, מאלפי תושבים המבקשים סיוע ועזרה בתחומים רבים הקשורים ישירות ובעקיפין למערכת העירונית. במרכז דבריהם בחרו הנציגים להביע הוקרתם ותודתם לעיריית ירושלים ולראש העיר ולכל צוות החירום העושים ימים כלילות, בתנאים קשים ומפרכים מסביב לשעון, כדי להסדיר את המערכת העירונית למסלולה. כן שיבחו בחום והתרגשות את מתנדבי ופעילי ארגוני החסד, החילוץ וההצלה, שפעלו במסירות ראויה ובנחישות, שלא ע"מ לקבל פרס, להצלת חיים ולעזרה לציבור.

ראש העיר ניר ברקת אמר בדיון המיוחד כי הוא מבין היטב את המצוקה העולה מדברי נציגי הסיעות, וכי הקושי הוא נחלת כלל התושבים, למול מצב החירום הלאומי בו העיר ירושלים שרויה ומנסה להתאושש ממנה. "צוותי החירום של העירייה פועלים מסביב לשעון ובמסירות ראויה לשבח, למען הסדרת מצב התנועה והחזרת חיי התושבים למסלולם". מנכ"ל העירייה יוסי היימן ביקש עזרת נציגי הסיעות החרדיות בהכנת התושבים בשכונות לימים שאחרי הסופה, בהתמודדות עם הררי האשפה וכמויות העצומות של הגזם שנשאר ברחובות העיר, כתוצאה מהשלג והפינוי שנעשה כעת.

בדבריו שיבח ראש העיר את הנציגות החרדית בהנהלת העיר במועצת העירייה על שיתוף הפעולה ההדוק ועל היותם קשובים ועומדים למען ציבור שולחיהם למול המערכת העירונית על מחלקותיה ואגפיה, בפרט בימי הסופה הקשה ותוצאותיה. ראש העיר ברקת דחה אמירות גורמים מסוימים לפיהם נעשתה אפליה כלפי האוכלוסייה החרדית כביכול. "אני מבקש לדחות דברים מעין אלו בשאט נפש. לא יעלה על הדעת שמישהו בעיריית ירושלים ינסה לחשוב על מדיניות מעין זו, שהיא פסולה בעיניי, לא ראויה ולא הגיונית" אמר ראש העיר, והוסיף כי דין אחד לכלל התושבים וכי צירי התנועה המרכזיים בכל השכונות ללא הבדל חלילה, פונו שוב ושוב בידי מפלסות העירייה. "ביוזמתי ובהוראתו של מנכ"ל העירייה, ניתנה הוראה למתן העדפה לשכונות החרדיות מיד עם צאת השבת, ואנו מעודכנים בכל העת לנעשה בכל שכונה בעיר, לכל הבדל", הבהיר ברקת בדבריו. בהמשך שיבח את ארגוני ההצלה והחסד שפועלים בשטח לאורך כל שעות היממה למען התושבים.

בסיום ישיבת היערכות המיוחדת הנחה ראש העיר את הצוות המקצועי להעניק את כל הסיוע הדרוש למען תושבי השכונות החרדיות, כולל תגבור פעילות הפילוס, הניקיון והסדרת הצירים בשכונות וברחובות. הוראה מיוחדת ניתנה לתגבר עבודות הפינוי בסביבת מוסדות החינוך החרדיים. לאחר מכן ערך ראש העיר וצוותו סיור ברחבי השכונות החרדיות בעיר, רמות פולין, בית וגן, רמת שלמה, גאולה, קרית צאנז ומטרסדורף, כדי לבדוק ולהתרשם אישית מהפעילות הנעשית וכדי לקבל אינדיקציה נוספת ממה שקורה במערך התנועה והחיים בתוככי השכונות בעיר. ראש העיר שוחח עם תושבים בשכונות אלו ושמע מהם על מה שעובר על המתגוררים באיזור והתמודדותם בתוצאות הסופה הקשה שפקדה את העיר ירושלים בשבוע האחרון.

בתום הסיור המיוחד אמר ברקת כי "עיריית ירושלים מתמודדת עם תוצאות של סופה נדירה בעוצמתה שהביאה למצב חירום לאומי ופועלת במטרה להחזיר את השגרה לעיר מהר ככל האפשר בשיקול דעת ובאחריות". עוד אמר כי העירייה נערכה לאירוע השלג בכל האמצעים שהיו ברשותה ופועלת במיטב האמצעים שיש בידה גם כרגע. בהתייחסו לבעיות שנוצרו במהלך הימים האחרונים הודיע ברקת כי כפי שנעשה בכל אירוע חריג, תערוך העירייה הפקת לקחים מקיפה במטרה לשיפור וייעול התהליכים השונים, יחד עם כלל הגורמים השותפים הרלוונטיים.

צילום: שמואל איפרגן – חדשות 24 –

IMG-20131218-WA0057 IMG-20131218-WA0058 IMG-20131218-WA0059 IMG-20131218-WA0060 IMG-20131218-WA0061 IMG-20131218-WA0062

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. גפני באמת חושב שליאון היה עוזר? (הוא היה מעביר אותנו לגבעתיים)

    אנו מבינים שהוא לא יודע להשלים עם ההפסד יקח לו כמה שנים להפנים שיש עוד אנשים חוץ ממנו

    מאיר |
    הגב