ברקת סגר עם ש"ס ובני תורה : יקבלו את תיק החינוך – דגל בדרך לאופוזיציה?

סוגרים קואליציה עם ברקת: המשא ומתן הקואליציוני עם ברקת הגיעה לסיום, לאחר אין ספור ספקולציות הפרחות ספינים, אפשר לברך על המוגמר: תנועת ש"ס בדקות האחרונות סגרה הסכם עם ברקת והיא מקבלת את תיק החינוך.

בדקות האחרונות הגיעו נציגי ש"ס בירושלים שמחיוף כהן לסרי וביטון לחתום על הסכם הקואליציוני עם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת.

במסגרת ההסכם בי-ם הוחלט כי תחזיק בתיק החינוך החרדי. בנוסף תחזיק בתיק הארנונה הכולל את הועדה להנחות ופשרות בארנונה ובמים, תיק הספורט החרדי, אחריות על קידום נוער חרדי, תרבות מורשת מן המזרח.
לא חלפו כמה דקות וסיעת בני תורה חתמה על הסכם קואליציוני עם ר"ע י-ם ניר ברקת. הרב חיים אפשטיין יכהן כסדו ראש העיר בשכר ומחזיק תיק תרבות תורנית ותיק ח"ן חרדי מאוחד.
ברקת בטקס החתימה עם ש"ס אמר: "אמרתי לדרעי שהאתגר לשים משקעי העבר מאחורינו.לאורך כל הקמפיין הוא היה הוגן.תודתי גם לידידי חיים כהן על עזרתו המאומצת לתוצאה החשוב.

לקוקר נודע שלאחר שדגל התורה דחו הצעת נציגי המו״מ הקואליציוני של ברקת לקבלת תיק החינוך החרדי. קיבלה סיעת ש״ס כעת את תיק החינוך.
IMG-20131118-WA0231

יהדות התורה לאן?

ומה קורה ביהדות התורה? זאת שאלת מיליון הדולר של אנשי הברנז'ה.

האם דגל תיכנע ותיכנס לקואליציה שבה היא סרח עודף עם גב כפוף או שתישאר בחוץ. ואם כן האם אגודת ישראל על שלל סיעותיה תיכנס לבדה או לא. גורמים במערכת הפוליטית כי הסיכוי לפילוג בין דגל לאגודה הוא אכן קיים, ליצמן ובעלזא לא נולדו אתמול ולא לחינם הם תמכו בברקת, הם לא ישארו באופוזיציה ובמקרה שאכן דגל תושפל הם יגרמו לרעידת אדמה בפוליטיקה הפנים חרדית. יתכן והכל כבר היה סגור קודם, וברקת משתמש בקלפים עד הרגע האחרון.

ועל כך כתב יעקב ריבלין בטוויטר: המו"מ בירושלים. יהדות התורה הופשטה מכל נכסיה ותשאר כנראה בחוץ. אולם צריך לזכור כי ליצמן ובעלזא לא תמכו בברקת לשווא. ולבסוף יתכן ויקבלו את שני הסגנים.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יעקב אשר מכרת את ירושלים בשביל קצת תאות נקמה??
  רוצים את מוישה גפני במו"מ ולא אותך!!

  דגלניק |
  הגב
 2. אין תקנה לציבור הליטאי… חולי כבוד ורודפי קניידלך… על חשבון שלום הציבור, גם הקב"ה הורה למחול על כבודו למען השלום… צריך לברוח מהארץ…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. ה"השקפה הטהורה " נצחה את הישרות והאמת אבל כל כלב בא יומו…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב