ברקת פוזל שמאלה? "מתנגד לבנייה במערב העיר", פרסום ראשון

במחטף וללא הסכמת הנהלת העיר ירושלים, מחר (יום ד') אמורה ועדת המשנה לתכנון ובניה לדון בתוכנית אשר יעודה הינה אתר פסולת ענק בגודל של כ550 דונם, בין ירושלים לבין E1 אשר המשך התכנון לבנייתה אושרה כבר ע"י הממשלה הקודמת. תוכנית זו קוטעת דה פקטו את הסיכוי ליצירת רצף התישבותי בין מעלה אדומים לירושלים.

כאשר נודע לחברי מועצת העיר על הכוונה לקדם את התוכנית פנו חברי הנהלת העיר ירושלים במכתב לראש העיר בו הם תמהים על כך שראש העיר לא מקדם את מדיניות העירייה להמשיך את הרצף התיישבותי. חברי ההנהלה שחתמו על המכתב הם: סגני ראש העיר יצחק פינדרוס-יהדות התורה, שלמה ברסקה-ש"ס אלי שמחיוף-ש"ס מאשה נוביקוב-ישראל ביתנו ודוד הדרי-מפד"ל. בנוסף חברי ההנהלה: יעקב הלפרין-יו"ר סיעת יהדות התורה, ישראל קלרמן-יהדות התורה, אשר מישאלי-ש"ס דוד (דידי) הרשקוביץ-ישראל ביתנו ויו"ר הליכוד בירושלים- אלישע פלג שהוסיף וכתב כי במהלך מערכת הבחירות האחרונה התחייב ראש העיר להקים במקום שכונה לסטודנטים של האוניברסיטה.

הדבר ההזוי ביותר בסיפור הוא, שניר ברקת דיבר בכינוס בעניין דיור בר השגה שנערך על ידי מכון גזית גלוב במרכז הבין תחומי בהרצליה על חשיבות של הבניה בשטח המכונה E1 . ברקת צוטט בכלי התקשורת כשאמר: "כשהעולם מדבר על הקפאה בירושלים, אני שואל: הקפאה של מה? של המיליארדים שאנחנו משקיעים במזרח העיר? לעצור בנייה של ערבים, נוצרים או יהודים? או שחלילה מישהו מתכוון שכאשר בא אלי יזם אני צריך לשאול אותו מהי דתו, כדי לבנות בירושלים? זה הזוי. זה מנוגד לחוק גם בארה"ב". בנוסף צוטט "אני מתנגד לבנייה במערב העיר על פי תוכנית ספדי, והתעדוף העיקרי שלי הוא קודם כל פנימה בעיר.

התעדוף השני הוא התחברות למעלה אדומים, כולל שטח E1, הן לדיור והן לתעסוקה". וכן "יש לחבר את אזור E1 לירושלים בלי שום חששות, למרות שהעולם לוחץ עלינו". למרות כל זאת מתברר כי מעשים לחוד ודיבורים לחוד. בעוד חברי ההנהלה מבקשים מברקת שלא להמשיך ולקדם את התוכנית, החליט ברקת שלא להתייחס לבקשת חברי ההנהלה מבלי דיון על הנושא בהנהלת העיר אמורה תוכנית זאת להעלות לדיון בועדה. למרות התנגדות רוב חברי מועצת העיר בירושלים, ניר ברקת כופה מחר דיון בועדה לתכנון ובניה בכדי לאשר תכנית להקמת מטמנת אשפה על שטח ענק בין מעלה אדומים לירושלים במקום בניית מגורים. גורמים בעירייה טוענים כי מהלך זה משרת את הפלסטינים ויגרום לרצף טריטוריאלי לכפרים הערביים באזור מזרח ירושלים. ולמעשה עיריית ירושלים מקדמת את הפיכת השטח שאמור לחבר את ירושלים ומעלה אדומים לאתר הטמנת פסולת אחד גדול דבר אשר ישנה את המצב בשטח בצורה שכמעט לא יהיה סיכוי יותר לבנות דירות באיזור, כך שכל האמירות של ראש העירייה ניר ברקת עצמו נהפכים למילים ריקים מתוכן. זעם רב בקרב סיעות יהדות התורה, ש״ס, מפד״ל, ליכוד, ישראל ביתנו, אשר יתכנסו מחר בבוקר לפני דיון הועדה בכדי לדון בפעולות למנוע את אישור התכנית.

עוד נודע כי ברקת ויו״ר הועדה המקומית קובי כחלון סגרו עם יו״ר הועדה המחוזית גב׳ דלית זילבר שתתמוך באישור התוכנית ולכן אינם חוששים שהתכנית תידחה מחר בועדה המקומית משום שהתכנית בסמכות מחוזית.

היה מי שאמר כי ברקת החליט לפזול שמאלה, משום שסגנו נציג מרץ פפה אללו הודיע כי בכוונתו להתמודד מול ברקת לראשות העיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.