"יועצי ברקת, אל תהיו שותפים למעלליו" (האזינו)

הרב אליהו שלזינגר רבה של גילה במתקפה נגד ר"ע ירושלים ניר ברקת: "אני קורא מעומק הלב לכל הנציגות הדתית ולכל חבר מועצה חובש כיפה בקואליציה לפרוש! כל מי שנמצא היום בקואליציה הוא שותף למעלליו של ראש העיר". האזינו

בעקבות שרשרת אירועים המסמנים את מגמתו של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בכל הקשור לפריצת הסטטוס קוו בין המגזרים בעיר הן בהעברת תכנית ה'ספורטק' והן באירוע המלווה בפריצות הצפוי להתקיים מול חומות העיר העתיקה קורא הרב אליהו שלזינגר רב שכונת 'גילה' לנציגים החרדים לפרוש מהקואליציה.

"אני מציע גם ליועצים החרדיים של ראש העיר, (קובי איזק ואברהם קרויזר.) אל תהיו שותפים לכל מעלליו של ראש העיר. הוא מחלן את ירושלים. גורם לנו לצער, לביזיון". הרב טען בדבריו כי ראש העיר מקצה משאבים לתרבות וספורט אך גורם לתושבי העיר החרדיים להילחם על כל גן ילדים. " ראש העיר הוא רע לירושלים! שילך להתמודד על ראשות עיריית תל אביב או אולי יותר טוב, שילך לרומא. זה בדיוק מתאים לרומא".

בעקבות דבריו של חבר מועצת עיריית ירושלים, אריה קינג, מוקדם יותר היום ב"קול חי" בנוגע להתנהלות ראש העיר בסוגיות הזומבה והספורטק, עלה לשידור הרב אליהו שלזינגר בתוכנית "הפוך על הפוך" בהגשת משה בן לולו, וקרא לחברי הקואליציה בעיר החובשים כיפה לפרוש מתפקידם.

האזינו לראיון המלא

הרב שליזנגר פתח את דבריו בקריאה: "תרשה לי לנצל את הבימה החשובה הזאת, אחרי שכבר שוחחתי עם לא מעט מרבני ירושלים, ואני קורא מעומק הלב מכל הנציגות החרדית והדתית וכל מי שיש לו כיפה והוא חבר במועצת העיר לעזוב מיד את הקואליציה. אין לנו מה לעזור את הקואליציה הזאת. כל מי שנמצא היום בקואליציה הוא שותף לכל מעלליו של ראש העיר. יש לנו ראש עיר רע לירושלים. רע ומר".

הרב שלזינגר הוסיף: "הוא רוצה להפוך את ירושלים למרכז של ספורט עולמי., למרכז של תיאטרון עולמי וקולנוע עולמי. אני קורא לפרוש מיד מהקואליציה עם כל הצער שאולי יש כאלה שיאבדו את המשרות שלהם אבל אנחנו מאמינים בני מאמינים שפרנסה מהשמיים ורווח והצלה יעמוד ליהודים ממקום אחר. לא רק הם , אלא אני מציע גם ליועצים החרדיים של ראש העיר: אל תהיו שותפים לכל מעלליו של ראש העיר. הוא מחלן את ירושלים. גורם לנו לצער, לביזיון. צריך לזכור שחמישים אחוז מתושבי ירושלים הם חרדים"

הרב שלזינגר הוסיף: "כל החרדים צריכים להתחנן על כל גן ילדים, צריכים להתחנן על כל דבר הכי קטן לעמוד בפתח כ'עני בפתח'. יש לך פה 300 מיליון שקלים, 400 מיליון שקלים, בשביל זה נשפכים כספים בלי חשבון. אבל כאן על כל גן ילדים, ואני אומר את זה כמי שמכהן בגילה, ואני יודע כמה מלחמות על גן, על תרבות תורה, אי אפשר לקבל. זה בלתי אפשרי. זה שנים של מלחמות. ואילו כאן, מה שנוגע לספורטק, מה שנוגע לקולנוע, מה שנוגע לספורט ולהוללות – לזה נשפכים כספים בלי חשבון".

עוד הוסיף הרב שלזינגר": אני מבקש ומתחנן מכל חברי הקואליציה החרדית והדתית, כל מי שיש לו כיפה על הראש וירושלים חשובה לו והוא יודע מה זה ירושלים בשבילנו, כל מי שחושב כך – אין לו מה לעשות בקואליציה(…). דיברתי עם לא מעט רבנים, כל אחד שואל את השאלה: מה הם עדיין עושים בקואליציה? מה יש לנו מזה? השגנו איזה גן? איזה בית ספר? איזה מקווה? מה השגנו? אנחנו עומדים בבושת פנים, כעני בפתח, מתחננים על כל גן ומעון ובסוף לא מקבלים".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אז יאלה ,שיפרשו נציגי הדגל לאופוזיציה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • חייבים “להסיר הפריצות הנוראה מפלטרין של מלך” כבר יודעים משנים שעברו שבחדשי הקיץ ובפרט בתקופת בין הזמנים היצר הרע משתולל בחוץ ברגל גסה, ומתמלאים רחובותינו בשכונות החרדים במבקרים לא רצויים למחנינו שמפריעים לכל דבר שבקדושה ובכופרים שרוצים להשמידנו, שעושים ברחוב הכל שמתחשק להם, ודרוסים ברגל גאוה בחוצפה ובריש גלי את התורה ומצוותיה.

   לא מדובר כאן רק על הפריצות של הפאות-נוכריות-פאות הקסטם-הטמאות -הארוכות-המפוזרות- המסוסלות של בנות ישראל, ולא רק על מצעד התועבה והזימה, אלא על הטמאות הלובשות בגדים צרים קצרים מהודקים, בגדים הנצמדים מטבעם, ובגדים שקופים ובולטים, בגדים בשסע צר קצר צוארון פתוח, גזרה צמודה כו’ שהוא באמת איסור ותועבה, שיש בזה איסורי תורה וגילוי ערוה ר”ל, וכמה מחשבות זימה עולות מזה לראשי בחורינו הטהורים כאשר יראו עוולה כזו מסתובבת בראש חוצות, ובזמן הקיץ גדרי הצניעות והקדושה צריכה חיזוק ועמידה ביותר.

   לכן אלו שרוצים הזכות לקרב הגאולה, בכל העולם ובפרט מירושלם עיה”ק “פלטרין של מלך”, ובני ברק, אלעד, בית שמש, צפת, מירון, אשדוד, וכו’ נקראים בזה לעמוד חזק, לצאת במחאה אדירה, לא להתבייש לקנות קנאת השם צבקות, “בעזות דקדושה” ולמחות בקול בכח ומכל הלב, בכל תופעה של פריצות, “נֶגֶד הַסִּטְרָא אָחֳרָא”, ולגרשו תיכף ומיד מחוץ למחנינו, כמ”ש והיה מחניך קדוש וגו’!

   כעת גם ראוי לעורר הנשים צדקניות, שרוב נשי החרדים, אפי’ אצל הקנאים, צריכים חיזוק גדול בצניעות שלהם משום שהם מתלבשות כדומה לחילונית, זה נורא ואיום!!! יש מהם שמתלבשות ממש כמו “שיקסעס” וכואב הלב לראות איך אצלנו החרדים התדרדרנו בקדושה וטהרה, היו צריכים לעצור את נשי הפרוצות משום שהם מעכבות את הגאולה לכל כלל ישראל. חייבים לזכור בכל מקום ובכל זמן, שאי צניעות היא מאיסורים הכי חמורים שבתורה וגורמת צער לשכינה הקדושה ח”ו. ובגללה ישנם מחלות ר”ל, הפריצות היא עיקר הסיבה לכל התלאות והגזירות הניתכות עלינו. העולם אינה הפקר יש דין ויש דיין ומנהיג לבירה, עליהם כתוב “ותבואו ותטמאו.. ארצי ונחלתי שמתם לתועבה” תזכרו שחיים שבעים שנה אם בגבורות שמונים שנה אח"כ נראה אותכם כשתצטרכו לתת את הדין.

   תיכף ומיד יש לנו להתעורר ולמחות ולפעול שהדבר ייפסק בהקדם ממש, וכל מי שיש בליבו קצת יראת שמים מבין עד כמה חובה עליו לפעול להסיר הפריצות הנוראות. בדרך כלל כדאי לעשות שלום בעולם, כמ”ש חז”ל, גדול השלום שכשמלך המשיח בא אינו פותח אלא בשלום, שנאמר: מה נאוו על ההרים רגלי מבשר משמיע שלום: אבל “אֵין שָׁלוֹם אָמַר ד’ לָרְשָׁעִים” דהיינו “לפרוצות” אין דרך קל של שלום. ובזה נזכה לראות בבנין ירושלים.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
   • הגיע הזמן שנתלבש בצניעות ע”פ הלכות שבשולחן ערוך, ולא ע”פ הקולות של רב פאלק מאנגליה מחבר ספר עוז והדר לבושה, שקיים בזה גם "ותשחק ליום אחרון" משום שהוא עשה צחוק מהצניעות בכל העולם החרדי, הוא המציא הלכות/קולות מהאצבע ולא מהתורה, אנחנו צריכים להתחזק בצניעות ע"פ פסקי השולחן ערוך, ואשה ההולכת בצניעות תזכה שבניה יהיו גדולים בתורה וביראה.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
 2. נו עכשיו מגיע שכויח לאלו שדאגו שיהיה לנו ראש עיר כזה
  חיים אפשטיין ושייעלה ונתי ושות'

  שימי |
  הגב