ברקת זועם: "נתניהו הפר הבטחה מפורשת"

למרות הבטחה מפורשת בענין, מונה אמש זאב אלקין לשר לענייני ירושלים. רה"ע ירושלים בתגובה: "בזבוז של כספי ציבור"

עוד הבטחה שהופרה, עוד מקורב שזועם: במהלך קמפיין הבחירות הצהיר ראש הממשלה מול המצלמות ובאוזני ניר ברקת כי לא ימנה שר למשרד לענייני ירושלים, זאת כדי שהנושאים הנוגעים לעיר ירוכזו על ידי נתניהו עצמו.

אלא שמשחק הכיסאות בממשלת נתניהו הרביעית אילץ את רה"מ לקחת מזאב אלקין את המשרד לעניינים אסטרטגיים כדי לשכנע את גלעד ארדן להיכנס לממשלה. הפיצוי לאלקין היה הפרת ההבטחה לניר ברקת: בנוסף לתיק הקליטה, הוא יכהן בכל זאת בראש המשרד לענייני ירושלים.

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, פרסם תגובה חריפה להחלטה של נתניהו: "ההחלטה על הקמתו מחדש של המשרד לענייני ירושלים התקבלה בניגוד לדעתי וסותרת את התחייבותו של ראש הממשלה ואת החלטת הממשלה שאושרה ביום ירושלים, שלפיה משרד ראש הממשלה יופקד על פיתוחה וקידומה של העיר בשותפות עם ראש העירייה ועם עיריית ירושלים. ירושלים אינה פרס ניחומים לאף אחד. צר לי כי שיקולים פוליטיים צרים יביאו לבזבוז של כספי ציבור ובירוקרטיה מיותרת שיקשו על העבודה המשותפת של הממשלה והעירייה בפיתוחה וקידומה של ירושלים".

המתקפה של ברקת נחשבת למפתיעה בשל העובדה כי יחסיו עם רה"מ מצוינים. אולם כאמור, האילוצים הפוליטיים גרמו לרה"מ לנקוט צעדים שהוא לא רצה בהם מלכתחילה, צעדים שבאים לא פעם על חשבון מקורביו וידידיו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. "יקשו על העבודה המשותפת" לברקת יהיה קשה לחלן את ירושלים ולהדיר ממנה את החרדים כאוות נפשו העקומה.

    מיקי |
    הגב