ברק בוושינגטון פוסט: "נתניהו סיכן את ישראל"

ברק פרסם אמש (רביעי) טור בעיתון האמריקני המוביל "וושינגטון פוסט" שכותרתו – "ההתנהגות הפזיזה של נתניהו מסכנת את ישראל". {טור חריף}

על רקע ההסכם המוצלח עם ארצות הברית במסגרתה קיבלה ישראל מארצות הברית 38 מליארד  למרות המתיחות עם אובמה, תוקף ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק, בטור חריף על תפקודו של ראש הממשלה המכהן נתניהו.

ברק פרסם אמש (רביעי) טור בעיתון האמריקני המוביל "וושינגטון פוסט" שכותרתו – "ההתנהגות הפזיזה של נתניהו מסכנת את ישראל".

"במהלך השנתיים האחרונות תחושה של קדרות השתלטה על המדינה שלי", כתב ברק. "הגאווה בהישגיה של ישראל והביטחון העצמי המושרש פינה את מקומו למחרחרי פחד, התקרבנות ומריבות פנימיות".

ברק ציין במאמר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מאפשר למיעוט מיליטנטי ולאומני "לבצע השתלטות עוינת" על מפלגת הליכוד ולכפות סדר יום לאומי "שמושפע ממניעים משיחיים". ברק הזהיר כי מדובר במגמות שיובילו להפיכת ישראל למדינה יהודית אחת, מהירדן ועד הים התיכון.

"השאיפה הזו תוביל למדינה חדש או דו-לאומית שבתוך דור תהיה עם מיעוט יהודי וכנראה מלחמת אזרחים בסגנון בוסניה, או מציאות של אפרטהייד במידה והתושבים הפלסטינים לא יורשו להצביע", הבהיר ברק. "שתי האופציות יביאו את הקץ לחלום הציוני"."מעשי נתניהו ערערו את ביטחונה של ישראל"

באופן מקרי, או שלא, המאמר של ברק התפרסם דווקא ביום בו נחתם הסכם הסיוע בין ישראל וארה"ב. שר הביטחון התייחס להבנות בין המדינות וכתב כי "מעשיו חסרי האחריות של נתניהו ערערו את ביטחונה של ישראל, שחתמה על הסכם סיוע עם ארצות הברית לעשור הקרוב".

"הנזק שנוצר על ידי היחסים לא זהירים שנתניהו ניהל מול הבית הלבן מוצג כעת במלוא חומרתו", הוסיף ברק – שציין את הנזק שגרם נתניהו כאשר נאם בקונגרס. "ישראל תקבל 3.8 מיליארד דולרים בשנה – תרומה חשובה לביטחון שלנו אבל נמוכה בהרבה ממה שהיינו יכולים לקבל לפני שראש הממשלה בחר להתערב באופן בוטה בפוליטיקה של ארה"ב".

"אם הממשלה לא תסטה ממסלולה המסוכן, היא תיאלץ לפנות את מקומה לממשל אחראי קשוב ואמיץ – בראשות מי שיבחר על ידי האנשים", סיכם ברק את דבריו.

בליכוד הגיבו לדברים החריפים של ברק וציינו כי מדובר בדברי הבל. "הם נכתבו על ידי ראש הממשלה הכושל בתולדות ישראל שממשיך לגחך עצמו לדעת בעוד ניסיון קאמבק פאתטי מטעם עצמו", הדגישו בליכוד.

"פרסום מאמר שמנגח את מדיניותה של ישראל בתקשורת האמריקנית ביום שבו נחתם הסכם הסיוע הגדול ביותר בתולדות ארה"ב, הוא רק הוכחה נוספת לכך שמה שמעניין את אהוד ברק זה לא טובת המדינה ולא ביטחון ישראל אלא אך ורק טובתו של ברק", הבהירו בליכוד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.