ברק במתקפה: "נתניהו חתם הסכם משפיל" (וידאו)

ראש הממשלה לשעבר יוצא במתקפת המשך נגד נתניהו בעקבות הסכם הנשק עם ארה"ב בראיון ליונית לוי מבוסטון. צפו בראיון המלא {"גרם נזק אדיר"}

רה"מ לשעבר אהוד ברק אמר כי "נתניהו נקלע לחרדה, קורבניות, פסימיות ופסיביות".

ברק המשיך "אני עוסק מזה 30 שנה באופן קרוב בכל המשאים ומתנים למעט בשלוש השנים האחרונות, אני יודע היטב מה חושבים בארץ ובוושינגטון ואני יודע שהיה יכול לקבל 4.5 מיליארד ומגע הרבה יותר עמוק עם המודיעין האמריקני מהמעקב אחרי אירן, שיח ענייני עם הנשיא על סנקציות אפשריות ואפילו אופציה צבאית – כל זה היה על השולחן".

על ההסכם שנחתם עם אובמה אמר "הוא גרוע ולא היה צריך לחתום עליו, ביבי לוקח סיכון אדיר למורשתו אם האירנים ינסו לפרוץ לגרעין".

צפו בראיון המלא
"נתניהו הרס את השיחות כאשר נכנס ברגל גסה לקונגרס ולפוליטיקה, ובכך שיבש את ההזדמנות שהיה אפשר להשיג. לממשל יש עניין להראות שהוא לא מתחשבן ולא מתקטנן, אבל כושר הקנייה יירד ב-20% בכל שנה".

ברק המשיך להלום ברה"מ: "ישראל ויתרה על היכולת לפנות לקונגרס, חתמה על מסמך משפיל שמחיב אותה להחזיר כסף שתקבל מהקונגרס וגם ויתרה על 3 מיליארד של התעשיות בישראל, בהדרגה – יהיה צריך לפטר אלפי פועלים או לממן את זה מחינוך ותשתיות. כל העניין הוא תעתוע אחד גדול – שום נשיא לא נתן יותר לישראל אבל זה הרבה פחות ממה שהיה אפשר לקבל".

"כשמדובר על נזקים רציניים למדינה אני מתערב ומגיב. מה שקורה למדינה מוכתב לא על ידי השלטים אלא על ידי התנהגותו של נתניהו שמסבה נזקים למדינה הוא לא יכול להוביל את ישראל לאן שצריך, וההתייחסויות ילדותיות ומבוהלות".

גם שר הביטחון לשעבר משה יעלון התייחס לראשונה הערב (חמישי) לפרטי ההסכם. "בפרספקטיבה נכונה, אני לא מאמין ש-38 מיליארד דולרים יכולים לכסות את כל הדרישות", אמר יעלון. "יהיה צריך לעשות סדרי עדיפויות".

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי ברק: "אהוד ברק היה ראש הממשלה הכושל ביותר בתולדות ישראל. אמנם הוא נזרק אחרי כשנה, אבל בזמן הקצר שבו כיהן כראש ממשלה הספיק לברוח מלבנון, להפקיר את מדחת יוסוף וחיילי צד"ל רבים ולהיכשל במשא ומתן מול ערפאת שפתח באינתיפאדה השנייה".

"ביקורתו של ברק על הסכם הסיוע הצבאי עם ארה"ב מגוחכת ומונעת מרצונו לחזור לתודעה הציבורית באמצעות קמפיין פאתטי מטעם עצמו. ישראל מצויה בתקופה של פריחה מדינית אדירה שמוביל רה"מ נתניהו באסיה, אפריקה, אמריקה הלטינית. גם עם ארה"ב היחסים מצוינים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.