ברק מאשים: "נתניהו מנצל את המבצע בצפון כדי ליצור אווירת פחד"

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק מאשים: "לא מנהלים מסיבת עיתונאים עצבנית סביב כל פעולה של מקדחים בשטח מדינת ישראל. מחזיקים מדינה שלמה על קצות האצבעות". על הפרסום שלפיו נתניהו ביקש להכפיש את רעייתו של בנט באתר וואלה אמר ברק: "כל חייו הוא אוכל במסעדות לא כשרות"

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק האשים הבוקר (חמישי) כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מנצל את מבצע "מגן צפוני" לנטרול מנהרות של חיזבאללה כדי "ליצור אווירה של פחד". בריאיון ליואב קרקובסקי ונעמה סיקולר בכאן רשת ב', הוסיף ברק כי "אין טעם להחזיק מדינה שלמה על קצות האצבעות וליצור חרדה מיותרת".

"אני סומך על הרמטכ"ל שאם הגיע למסקנה שזה העיתוי הנכון להתחיל לחסל את המנהרות האלה – אז זה העיתוי הנכון. הבעיה היא בצד הפוליטי", הדגיש ברק. עם זאת, לדבריו, יש "ניצול של הדבר הזה כדי ליצור אווירת פחד, דריכות וחשש. אנחנו לא אמורים לנהל מסיבת עיתונאים עצבנית, רצופה בפריים טיים, סביב כל פעולה של מקדחים ובאגרים בתוך השטח הריבוני של מדינת ישראל.

"אילו צה"ל היה נשאר בלבנון מאז שאני הוצאתי אותו משם, היה לנו מאות קברים של אנשים שהיום הולכים לעבודה ולא יודעים בכלל שהיו צריכים להיקבר", אמר שר הביטחון לשעבר. "כבר ב-83' אמרתי שאזור הביטחון לא ישפר את הביטחון, אלא רק ייצור בעיות. זה לא מקרה שאין היום אף אחד שמוכן לחזור למצב שהיה לפני יציאתנו מלבנון".

ברק גינה בחריפות את ההתקפה של ראש הממשלה נגד המשטרה בעקבות ההמלצות נגדו בתיק 4000: "זו התנהגות חמורה והוא היה אמור להתפטר. הוא לא יכול להמשיך לנהל את מדינת ישראל, כי כל מעשה שלו תמיד יהיה חשוד שלא מושפע מהדבר האמיתי". ראש הממשלה לשעבר הוסיף כי "ההפיכה של רוני אלשיך לאויב העם היא הפקרות ועדות לשפל שאליו ירדה הממשלה הזו – ובעיקר העומד בראשה. האיש פשוט מפחד, אי אפשר לתת בו אמון".

על הפרסום של חברת החדשות, שממנו עולה כי נתניהו דרש משאול אלוביץ' לפרסם ידיעה בגנותה של גילת בנט, אמר ברק: "נתניהו ביקש מאלוביץ' לכתוב שהיא עבדה במסעדה לא כשרה? הרי כל חייו הוא אוכל במסעדות לא כשרות. אני מקווה שלא הוא זה שראה אותה שם. הכול בדרי הבל של מתגוננים מהאשמות כמו שוחד".

ברק אף הגיב לפרסומים על פגישות שהוא מקיים, לקראת מיזוג פוליטי אפשרי: "המפגשים בין אנשים שחושבים שהממשלה הזו גרועה ושצריך להחליף אותה נמשכים כבר חודשים ארוכים. אין כרגע שום דבר קונקרטי, אבל זה נכון שהבחירות הקרובות הן גורליות. אבי גבאי בהחלט יכול להיות ראש ממשלה, הוא מועמד מצויין".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ברק רוצה צומי

    מי בדיוק ברח מלבנון אם לא ברק והשאיר את הזירה לחיזבאללה.. על מה הוא מדבר.. הוא חושב שהוא עדיין יודע את כל סודות המדינה מאז עברו כמעט 20 שנה.. הכל כבר התעדכן.. והוא נשאר להתלונן.

    מ |
    הגב