כך תחגגו את טקס הבר מצווה בכותל המערבי לילדכם

חגיגות בר מצווה בכותל הפכו לנוהג מקובל וחשוב המאפשר לחבר את בני המצווה למסורת היהודית העשירה ולרוחניות הגלומה בה.

הכותל המערבי הינו המקום הקרוב ביותר לקודש הקודשים והוא מהווה מקום לתפילה ולגעגועים עבור בני העם היהודי. מיליוני יהודים ולא יהודים מגיעים מדי שנה לבקר בכותל המערבי, חיילים רבים נשבעים אמונים במקום לעם ולמולדת, אישים חשובים מגיעים לבקר במקום הקדוש ורבבות בני מצווה חוגגים במקום את היום המשמעותי והמרגש בו הם זוכים לקבל את המצוות, לעבור מילדות לבגרות ולקיים בשמחה את מצוות הדת המחזקות את המשך קיומו של העם היהודי לאורך הדורות. בנוסף, בשנים האחרונות נערכו טקסי בר מצווה לניצולי שואה שלא זכו לקיים את המצווה, הטקסים המרגשים זכו להד תקשורתי נרחב ובני משפחותיהם של הקשישים ליוו אותם יחד עם מתנדבים ואורחים רבים נוספים.

בתקופה האחרונה, כל מי שמבקר בכותל המערבי בקביעות, אינו יכול שלא לשים לב לריבוי טקסי בר המצווה במקום. חגיגת בר המצווה בכותל המערבי מחברת את הנער שזוכה לקחת על עצמו את נטל המצוות לשרשרת הדורות של עמנו, ולפיכך אין זה פלא כי רבים בוחרים לחגוג את בר המצווה במקום. למעשה, חגיגות בר מצווה בכותל הפכו לנוהג מקובל וחשוב המאפשר לחבר את בני המצווה למסורת היהודית העשירה ולרוחניות הגלומה בה.

ינון טייב, שייסד את חברת בקצב הרוח להפקת אירועים, בדגש על הפקות בר מצווה בכותל המערבי והפקת אירועים מיוחדים, מספר בהתרגשות כי בני מצווה רבים ובני משפחותיהם זוכים להתעוררות רוחנית ביום המרגש של חגיגת בר המצווה בכותל. הפקת בר מצווה בכותל דורשת תיאום מול הרשויות הרלוונטיות ועבודת הכנה מרובה. לרוב, האירוע מתחיל באיסוף הנער ומשפחתו מביתם באמצעות אוטובוס תיירים. בדרך לירושלים עוצרים באזור לטרון לארוחת חמה כשרה ועשירה בטעמים וצופים לעבר הנוף המרהיב. צוות בקצב הרוח מלווה את הנער ומשפחתו לאורך כל האירוע ומסביר בדרך על חשיבות הטקס ומטרתו, מהי המשמעות להיות יהודי, כיצד לשמור על אורח חיים מסורתי וכל זאת ועוד תוך ליווי מוסיקלי נעים וייחודי.

בני המצווה הנרגשים זוכים לחוויה רוחנית מרוממת הממשיכה לשיאה כאשר מגיעים לעיר הקודש ויורדים בשער ציון או בשער האשפות. עם הירידה מהאוטובוס זוכים לקבלת פנים מלהיבה ומקורית של להקת מתופפים, נגנים ושופרות להעלאת המורל ומצב הרוח, וכדי לכוונן את הנער לקראת שיאו של היום. הנער ומשפחתו זוכים לתהלוכה מוסיקלית מרשימה עד הכותל של תופים, שופרות ועוד מגוון כלי נגינה.

טקס בר המצווה המרגש בכותל נערך בליווי מוסיקלי הכולל נגינה ושירים ויחד יוצאים לתהלוכה עם ספר התורה, עם חופה מעל לראשי הנער ובני משפחתו. לאחר הקריאה בספר מתאספים לתמונה משפחתית וממשיכים לשאר הפעילויות בעיר כמו סיורים מודרכים ומסעדה כשרה. ינון טייב וצוות בקצב הרוח מודים כי הם נרגשים בכל פעם מחדש בטקסי בר המצווה בכותל ועבורם זוהי מצווה חשובה המחברת את בני המצווה לשרשרת הדורות ולמסורת היהודית העתיקה והקרובה לליבם.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.