בר שלום: אבא לא התנגד לח"כיות חרדיות

הבת של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל טוענת כי אביה הגדול לא התנגד למינויים של נשים לחברות כנסת ואף טען כי יעשו עבודה נהדרת. בעבר טענה כי סיכמה עם אריה דרעי על שילוב נשים ברשימת ש"ס לכנסת. {בקרוב בכנסת?}

עדינה בר שלום, ביתו הבכורה של מרון הגר"ע יוסף זצוק"ל, השתתפה אתמול בכנס של המכון הישראלי לדמוקרטיה שעסק בהשתלבותן של הנשים החרדיות בחברה הישראלית של המאה ה-21, וטענה כי אביה הגדול זצ"ל, לא התנגד לשילוב נשים ברשימת המפלגות לכנסת.

"אני חושבת שנשים חרדיות צריכות להיות חברות כנסת, זה לא נוגד את ההלכה", טענה בר שלום. לדבריה, "אבא שלי לא התנגד לזה והוא אמר שנשים יוכלו לעשות עבודה טובה בכנסת". עדינה בר שלום הוסיפה אתמול בכנס כי "ההתקדמות של נשים חרדיות תלויה באופן שבו נפעל. יש לציבור החרדי ערכים נהדרים וצריך לשמור על הבנות שלנו, להביא את החדש ביחד עם הישן ולא כתחליף".

יצויין כי לפני הבחירות האחרונות לכנסת הציעו לבר שלום מקום ברשימת מפלגת כולנו, אך בסופו של דבר סירבה לכך. במסיבת עיתונאים שקיימה יחד עם יו"ר שס אריה דרעי במהלכה הודיעה כי היא תומכת בתנועה אותה ייסד אביה, מרן זצוק"ל, אמרה: "יכולתי לבחור בדרך הקלה להיות חברת כנסת בעוד כמה חודשים יחד עם זאת החינוך בבית אבא מכתיב לי היום דרך אחרת שהיא דאגה לכלל ישראל מתוך הבית".

בהתייחסות להצעה שקיבלה על הצטרפות למפלגת "כולנו" של משה כחלון אמרה בר שלום "זה לא סוד שבחודשים האחרונים פנו אלי מספר מפלגות והציעו לי לכהן מטעמם כחברת כנסת ושקלתי את העניין בכובד ראש וברצינות. אך בחרתי בדרך הקשה להישאר בבית הפוליטי שאבי זצ"ל הקים לפני שלושים שנה ולהשפיע מבפנים. תנועת ש"ס הייתה בבת עיניו של אבי".

הרבנית עדינה בר שלום הוסיפה כי "לאחר שיחות רבות עם יו"ר התנועה ממשיך דרכו של אבי החלטנו להקים את מועצת הנשים. מועצה מייעצת לתנועה שאני והרבנית יפה דרעי תעמוד בראשה. המועצה תעסוק בקידום נשים באקדמיה ושילובם בעמדות ניהול בחברה הישראלית".

בראיון שהעניקה לאחר מיכן לגלי צה"ל, אמרה כי הסיכום כולל שילוב נשים ברשימת שס החל ממערכת הבחירות הבאה. "לא רחוק שאנחנו נישא באותם תפקידים שיש למנהיגים שלנו", אמרה בראיון, "בהחלט כן", השיבה על השאלה האם נראה נשים ברשימה לכנסת. לדבריה מדובר ב"הסכמה משותפת לקדם את הנשים, להביא אותן שיהיו מוכשרות מספיק בכדי להתקדם גם לדרגה הזו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.