בשביל בחורות פרוצות צריך לשרוף פחים?

לבנימין גרסטל מירושלים נמאס מההפגנות של הקנאים והוא יצא לבדוק על מה המהומה, הוא גילה בדרך שהמחאה בכלל על בנות שמתלבשות בפריצות.{ דעה}

בשבוע האחרון, החליטו  הקנאים  לצאת בהפגנות באזור מאה שערים בירושלים, וכן באזור נהר הירדן בבית שמש.

יצאתי לבדוק מה עומד מאחורי ההפגנות של אותם חרדים קיצוניים. במודעות הרחוב שהתנוססו בריכוזים החרדים, הקירות זועקות שחור על גבי לבן  -על  3 נערות  חרדיות צעירות שנעצרו באשמת עריקות משירות צבאי. אלא שבפועל, הן לא חרדיות ולא קרובות לזה. מבדיקה שלי התברר כי בחלק מהמקרים מדובר בבנות מסורתיות, חלקן מתלבשות -אם לדייק נכון כלל לא מתלבשות, לחלק מהן יש חבר, ובצה"ל טוענים כי הן לבשו מכנסיים. הגיון פשוט, אם הן באמת היו חרדיות,  ר' שמואל אוירבך היה מורה לאנשיו לחסום את כביש גהה – וצומת שילת. אלא שבפיקחותו הרבה  הוא ידע לסנן את קנאי העדה שמנסים להלהיט את הרחוב החרדי ללא כל סיבה.

וכאן הבן שואל, האם בשביל בנות שהולכות ברחוב בצורה שאינה הולמת צריך להבעיר את רחובות ירושלים? בשביל כאלה בנות יוצאים להפגין ולשרוף פחי אשפה שלא חטאו? ומדוע גורמים בתקשורת החרדית מגבים את ההפגנות ונותנים לזה במה.

לאחרונה דיברתי עם אחד הרבנים המשפיעים בציבור החרדי (ובגלל היכרותו והשפעתו, אינו מוכן שאפרסם את שמו-מחשש לנקמה של הקהילה הקיצונית) והוא אמר לי חד משמעי, שאותם חרדים קיצוניים אינם יכולים להיקרא כלל חרדים-כי הפירוש המילה חרדי-'חרד לדבר ה'-שאומר שעושה את כל מה שה' מבקש, ופה הם לא עושים זאת, בגלל שהם קוראים ליהודים אחרים, חיילים, ושוטרים, בשם הכי נורא שאפשר לקרוא להם, בשם 'נאצים', וגם זריקת אבנים, שמסכנת חיי אדם, וגם פגיעה בתושבים שגרים באזור, באוטובוסים, ברכוש הציבורי והפרטי של התושבים שבאזור ההפגנות.

לא לחינם, רבני העדה אינם  נוטלים חלק בהפגנות הללו,ומעדיפים למחות על הדברים שבאמת חשובים – על  חילול השבת בירושלים.

הציבור החרדי צריך להוקיע את אותם קיצוניים ,ולא לתת יד וגיבוי לאותם פוחזים שמרעילים את הרחוב החרדי בשנאת חינם.

הטור על דעת הכותב ואינו משקף כלל את דעת המערכת

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. גם אם הם צנועות או לא…. להפגין לחלל שם שמים בהתנהגות מזויעה של שבירת אוטובוסים עי אנשים שמעיפים את הפח המכונה צפרדע לעבר אוטובוס… אין פה גזל רכוש??? גזל שינה???? גזל ציבור שאני אישית לא יכולה ללכת ברגלי ולא היה אוטובוס ונאלצתי לשלם עבור מוניות…..
  אני לא מוחלת לאותם אנשים שעושים זאת!!!! לא רק שאני לא מוחלת אני גם מקפידה עליהם ועל אילה ששלחו אותם להתנהג בצורה שכזו!!!!
  מה עוחה על מה??? יצא שכרו בהפסדו!!!! להםגין כן להשבית שכונה שלימה. לגזול שינה לגזול פרנסה של חנויות לגזול את כספי ועוד כמוני שנאלצנו לעלות על מוניות??? שבבוקר אני זורקת פח לרצפה בכניסה לבנין השכנים כי…. אין שם פח הוא נשרף????
  פתאום זה מותר?????

  יעל |
  הגב
 2. אני מכיר א' מהבנות ויכול להעיד שהיא ממש צנואה!!! צנואה לגמרי ע"פ הלהות צניעות וכו' שומרת תורה ומצות, שומרת שבת וגו'.

  אותם חרדים קיצוניים מחכמי ירושלם ובית שמש נ"י ויזרח לעד! המפגינים יכולים להיקרא חרדים – כי הפירוש המילה חרדי-' חרד לדבר ד'- שאומר שעושה את כל מה שהקב"ה מבקש ממנו, ופה הם עושים ממש זאת, בגלל שהם מפגינים לקדש שם שמים וקוראים ליהודים אחרים, חיילים, ושוטרים, בשם הכי נורא שאפשר לקרוא להם, כמו בשם 'נאצים', וחרדקי"ם וגם זריקת אבנים, שמסכנת חיי אדם, ומאיר נשמתם לחזור בתשובה שלמה, וגם להחזיר בתשובה התושבים שגרים באזור, באוטובוסים, וכו' הקירות זועקות שחור על גבי לבן -על 3 נערות חרדיות צעירות שנעצרו באשמת עריקות משירות צבאי. שבפועל, הן חרדיות ממש לכל דבר בעולם.

  וכאן הבן שואל, האם בשביל בנות שהולכות ברחוב בצניעות אין צריך להבעיר את רחובות ירושלים? [חייבים להפגין] בשביל כאלה בנות יוצאים להפגין ולשרוף פחי אשפה ? [חייבים להפגין] וכדאי שבתקשורת החרדית מגבים את ההפגנות ונותנים לזה במה!!! עד לשמים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. כל מילה בסלע.
  צריך להגביר את המודעות לציבור שהם לא חרדים הם אנשים שמחפשים רק בלאגן ואקשען וחוצמזה כלום.
  ואם יש להם סיבה למסיבה את הם יוצאים לרחובות

  יוני א. |
  הגב