בשביל מה צריך קבלן שיפוצים?

ישנן החלטות בחיים שצריך לקבל רק לאחר איסוף מידע וניתוח החלופות הקיימות. אחת ההחלטות המשמעותיות והמהותיות ביותר היא ללא ספק ההחלטה על ביצוע שיפוץ, בין אם מדובר על שיפוץ נקודתי של המטבח או פרויקט גדול שיכלול שבירת קירות, שינוי מבנה החדרים והחלפת כל הברזים והרצפות בבית. רגע לפני שאתם מחליטים לעצור את השגרה, להזמין קבלן שיפוצים ולהכניס הביתה פועלים שימלאו את הבית באבק וברעש מוטב שתשבו יחד ותחשבו האם זה מה שאתם צריכים כעת, אילו חדרים בבית דורשים תשומת לב והאם עדיף לכם לבצע שיפוץ יסודי או נקודתי. לאחר שתקבלו את ההחלטה הזו תוכלו להמשיך הלאה ולתכנן לפרטי פרטים איך תרצו שייראה הבית לאחר השיפוץ או איך צפוי להיראות חדר העבודה לאחר שתשנו את המבנה הפנימי שלו.

 הדרך הנכונה לבחור נכון

בין שלל בעלי המקצוע שלשירותים תזדקקו נראה שהחשוב ביותר הוא קבלן שיפוצים, גורם מקצועי ומנוסה שיוכל ללוות את השיפוץ לכל אורכו, מהרגע הראשון ועד לרגע שבו ייצא מהבית אחרון הפועלים. מאחר ולכם אין את הזמן או את הידע הדרושים כדי לתכנן שיפוץ, לבצע אותו או אפילו לפקח עליו, קבלן שיפוצים מנוסה מאוד ובעל ידע עשיר הוא מי שאתם זקוקים לו. בלעדיו אתם עשויים למצוא את עצמכם מתוסכלים, עם תהליך שיפוץ לקוי ועלויות מיותרות או בלתי צפויות. בדקו היטב את זהות הקבלן שבו תבחרו, בקשו לראות פרויקטים נוספים וגם להתעקש לשוחח עם לקוחות נוספים שלו. רק לאחר שתתרשמו מעבודתו ותבינו מדוע אנשי המקצוע השונים טובים יותר או פחות מאחרים, תוכלו להחליט מי יהיה האדם שימונה על מלאכת השיפוץ של הבית, ולהיות בטוחים שהוא גם באמת האדם האידאלי לתפקיד הזה. כמובן שעוד לפני שתחליטו לבחור באיש מקצוע מסוים על פני אחר תצטרכו לקבל הצעות מחיר משניהם, ואתם בוודאי תוהים לעצמכם – איך בוחנים את הצעות המחיר?

 התמודדות עם הצעות מחיר

לאחר שתשוחחו עם מספר קבלני שיפוצים, סביר להניח שתקבעו פגישות עם שניים או שלושה מהם. הקבלנים יגיעו אל הבית כדי לבחון את המצב הקיים בו וכדי להבין מה הצרכים שלכם ומה הייתם רוצים לשנות בבית. בזמן הזה ובעודכם מתארים את הפנטזיות הפרועות שלכם, הקבלן יבצע מדידות וירשום לעצמו את כל ההערות החשובות מבחינתו, ועם המידע הזה יוכל לבצע חישובים ותכנונים, ולספק הצעת מחיר. חשוב מאוד שתבקשו לקבל הצעת מחיר כתובה ושתימנעו מסיכומים שבעל פה. זכרו שמה שלא כתוב גם לא שווה את הנייר שעליו הוא (לא) כתוב. העלו הכל על הכתב, והשתדלו לנהל תכתובות במקום שיחות טלפון. זה אולי נשמע מעט חשדני וסביר להניח שמולכם ניצב אדם אמין וישר, אבל רק כדי שתהיו בטוחים שאתם באמת בידיים מקצועיות וטובות, עשו את המיטב מהצד שלכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.