ב'שובו בנים' שוקלים לעתור לבג"ץ: "הרב ברלנד יתמוטט בכלא"

פרסום ראשון: בכירי קהילת 'שובו בנים' שוקלים לפנות לבג"ץ בדרישה לשחרר את הרב ברלנד למעצר בית עד תום ההליכים. מקורבי הרב נפגשו בחשאי עם מספר פרקליטי צמרת ושוקלים את צעדיהם המשפטיים. במקביל, חוברות הסברה הופצו כנגד הרב ברלנד מצד גורמים בחסידות.

פרסום ראשון: בכירי קהילת 'שובו בנים' נועדו השבוע עם מספר עורכי דין בכירים בישראל ודנו עמם בשאלה: האם ללכת לבג"ץ ולדרוש את שיחרורו של הרב אליעזר ברלנד לאור מצבו הרפואי.

גורמים בקהילת שובו בנים אומרים ל'קוקר' כי לאחר שבית המשפט החליט להאריך את מעצרו של הרב ברלנד עד תום ההליכים, החליטו בשובו בנים לנסות את רוע הגזירה באמצעות עתירה לבג"ץ.

ב'שובו בנים' מאמינים כי בג"ץ יתחשב במצבו הבריאותי של הרב ברלנד, ויורה לשחררו למעצר בית עד תום ההליך המשפטי."הרב בגילו יכול להתמוטט בכלא", טוענים שם.  עם זאת, ההחלטה עדיין לא התקבלה והיא עדיין נשקלת בכובד ראש.

במקביל, הקבוצה המתנגדת לרב ברלנד פרסמה חוברת המבארת את כל פרשיית הרב אליעזר ברלנד, ועל מה ולמה נזעקו זקני ורבני ברסלב לצאת נגדו, לטענת המפרסמים, "מטרת הפרסום היא כדי לעורר את דעת הקהל להתרחק ממנו ומקהילתו, וכדי לעורר את הרבנים לבדוק את הענין החמור ולצאת בשער בת רבים נגדו.

בנוסף, נחשפה הקלטה מחרידה  ובו קטע מתוך שיחה שערך אחד מבני משפחת ברלנד עם הרב אליעזר ברלנד ואשתו תהילה בחורף תשע"א, חודש אחרי ההתאחדות המשפחתית המחודשת לאחר הבריחה מביתו בירושלים בחנוכה אותה שנה. שנה וחצי לפני התפוצצות הפרשיות החמורות.

כפי שפרסמנו, הרב אליעזר ברלנד הועבר שלשום מכלא אלה, המצוי דרומית לב"ש, לכלא צלמון בצפון, המרוחק 170 ק"מ מי-ם .

עו"ד רחל תורן פנתה הבוקר לנציבת השב"ס בבקשה לדעת מה היו השיקולים שעמדו בבסיס ההחלטה,  המקשה גם על בני משפחתו לבקרו.

לדברי עו"ד תורן, מצבו הבריאותי של הרב קשה וזהו כבר המתקן השלישי שהוא מועבר אליו, למרות גילו המתקדם(79) ומצבו הרפואי.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.