בשולי ההסכם: המסר המשפיל של האוצר לברקת

למרות שדאגו אמש לפתרון משבר הפיטורים בעיריית י-ם, במשרד האוצר לא פספסו את ההזדמנות להעביר מסר לראש העיר {ירושלים נושמת לרווחה}

אנחת רווחה הבוקר בירושלים, עם סיום שביתת עודי התבאורה של העירייה. אמש לפנות ערב הוסכם כי משרד האוצר יעביר מיידית לעיריית ירושלים 17 מיליון שקל להמשך העסקת עובדי התברואה שפוטרו, מה שיאפשר את חזרתם המיידית לעבודה.

בנוסף, הוסכם על העברת כ-20 מיליון שקל לטובת המשך תגבור האבטחה במוסדות החינוך, לצד כניסה למשא ומתן אינטנסיבי במטרה לדון בסיוע הממשלתי התוספתי שיינתן לירושלים.

בעירייה מציינים כי הסכומים שאושרו הם"חלק קטן מצרכי העיר ירושלים וללא העברה של התקציבים הנדרשים, יימשך המשבר ולא יהיה מנוס מהמשך הקיצוצים הכואבים בכל פעולות העירייה וחברות הבת ובתקציבי החינוך, התרבות, הרווחה ותחזוקת העיר שישפיעו על כל תחומי החיים. עמדת האוצר מחייבת קיצוץ של מאות מיליוני שקלים בתקציב עיריית ירושלים, דבר שמחייב את העירייה להיערך בהתאם בכדי להגיש תקציב מאוזן."

יצוין כי בשל הסכסוך בין ברקת לשר האוצר, משה כחלון, הודיעו אנשי משרדו כי יעביר את תקציב עיריית ירושלים דרך השר לענייני ירושלים זאב אלקין, ולא ישירות לראש העיר.

מראות האשפה ברחובות ירושלים. ביקורת נוקבת על ברקת. צילום: פלאש 90
מראות האשפה ברחובות ירושלים. ביקורת נוקבת על ברקת. צילום: פלאש 90

כזכור, אמש נחשף בגל"צ כי ביום רביעי שעבר התכנסה הוועדה המופקדת על פטור ממכרזים בעיירה כדי לאשר את המשך העסקתם של שלושה יועצים חיצוניים לראש העיר, שעלותם למעלה מ-800 אלף שקלים בשנה.

מעבר לעלות ההעסקה המופרכת, העובדה כי ההחלטה על המשך ההעסקת היועצים התקבלה במקביל להודעה של ברקת על כך פיטורי עובדי הניקיון, גוררת ביקורת נוקבת במסדרונות ספרא.

"לציניות ולצביעות של ברקת אין גבול, ומתעלם לחלוטין מהמלצות מבקר המדינה להפסיק להפעיל את הוועדה העוקפת מועצה שהוא המציא…בזמן שהוא מפטר מאות עובדים חיוניים לכלל הציבור, הוא מאשר לעצמו יועצים חדשים בלשכה שלו", תקפה וורטון, "תושבי העיר נדרשים לשלם את הארנונה הגבוהה במדינה, בעוד שהוא לוקח את הכספים האלה ומשקיע אותם בטובת העתיד הפוליטי שלו", מסרה חברת מועצת העיר, לורה וורטון.

בכירים במשרד האוצר הצטרפו גם הם למתקפה נגד ברקת. "ברקת ממשיך את חגיגת היועצים והבזבוזים במסגרת המסע הפוליטי האישי שהוא מנהל למען עצמו. לברקת כבר מזמן לא אכפת מירושלים או מאזרחיה, אכפת לו רק מברקת. לא נאפשר לו להמשיך ולהתעמר בעובדים החלשים ביותר ולנהל משא ומתן על גבם בזמן שחגיגות השכר בלשכתו תופחות ומגיעות לממדים עצומים. משרד האוצר גם הפעם יעמוד לצד העובדים החלשים וידאג לאינטרס הציבורי", הם מסרו לכתב גל"צ, מיכאל שמש.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "עקב היעדר סיוע של משרד האוצר לירושלים נאלצת העירייה לקצץ בכל פעולותיה. תקציב היועצים שצוין קוצץ גם הוא ב-75% והוגבל בזמן. לצערנו משרד האוצר עסוק בימים האחרונים בתעלולים תקשורתיים ובזריית חול בעיניים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.