בשורה: אחיסמך יוצאת לדרך

לאחר שנים רבות של עיכובים בשל שינוי תכנון הופקדו סוף סוף התוכניות לבניית 3600 דירות לציבור החרדי באחסימך ועתה נפתחה הדרך להוצאת היתרי הבניה – בקרוב ייערך מעמד הנחת אבן הפינה לפרויקט – שר הבינוי והשיכון אורי אריאל: "מדובר ביום שייזכר בתולדות ימיו של הישוב החרדי בישראל"

 

 

לאחר שנים רבות של הכנות ומהמורות קשות בדרך הופקדו התוכניות בפרויקט אחיסמך וכעת נערכים לקראת הנחת אבן הפינה.

כזכור, פרויקט הבניה החרדי באחיסמך הסמוך ללוד היה תקוע זמן רב בשל בעיות ביורוקרטיות שונות והמתינו לחתימות החוקיות. לאחר דיונים ומפגשים רבים שנערכו בין שר הבינוי והשיכון אורי אריאל וצמרת משרדו לבין ראש עיריית לוד יאיר רביבו אושרו 3000 דירות למגזר החרדי באחיסמך.

בטקס החתימה על תוכניות הבניה שהתקיים בלשכת שר הבינוי והשיכון אורי אריאל השתתפו ראש עיריית לוד יאיר רביבו, סגני ראש העיר וחברי מועצה, מנכ"ל העיריה אהרן אטיאס, יזמי הפרויקט באחיסמך וחברי ועד הדיור החרדי באחיסמך.

בימים האחרונים, לאחר שהפרויקט עמד בכל התנאים, הוגשו לוועדה כל הנספחים, ולשכת התכנון אישרה כי הפרויקט עמד בכל 35 התנאים להפקדה ובכל 106 ההערות, וכעת אושרה הפקדת התכנית בפועל. עם הפרסום של התכנית ברשומות (הפקדה בפועל של התכנית), והוועדה המקומית תוכל להוציא מיידית היתרי בניה.

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל: "מדובר ביום שייזכר בתולדות ימיו של הישוב החרדי בישראל. זה אמנם לקח יותר מידי זמן, אבל כעת אושרה הפקדת התוכנית לבניית 3600 יחידות דיור לציבור החרדי באחיסמך במרכז הארץ ובמחירים ריאליים. אני מתכוון לעשות כל שביכולתי על מנת לקדם את הבניה במהירות ובמקביל אמשיך לפעול להקל על מצוקת הדיור החרדית. אבקש לציין לשבח את ראש עיריית לוד יאיר רביבו שהתגייס אף הוא ונרתם לקדם את הפרויקט באופן מיידי, ואת שיתוף הפעולה לכל אורך הדרך עם ראשי היזמים ונציגי הרוכשים".

ראש עיריית לוד יאיר רביבו: "ארץ ישראל נקנית ביסורים, והיום הוכחנו שגם עיר התנאים לוד תרמה את חלקה ביישוב ארץ ישראל. היום סיימנו מסכת ארוכה של 13 שנים שבהן נמשכה התכנית. אני שמח שמיד עם בחירתי פנה אליי ידידי שר השיכון אורי אריאל ואמר לי שיחד נהפוך עולמות להוצאת התכנית מהבוץ בשיתוף הועדה המחוזית במשרד הפנים. אמנם היו לי חששות בתחילה בעיקר בשל המחסור בשטחי ציבור ויכולת העיר להתמודד עם האתגר העצום הזה, אך הודות לתמיכת שר השיכון וסיוע היזמים וגורמי העירייה הגענו לתוצאה המיוחלת. אפעל להוצאת היתרי בנייה מידיים על מנת לצמצם את סבלם של הרוכשים שמחכים שנים לפרויקט. אני משוכנע שהשכונה תהיה שכונה יוקרתית שתעלה בע"ה את קרנה של העיר לוד".

מרכז פורום יזמים וקבוצות באחיסמך, אברהם להב: "אנו נמצאים כעת בשלב מהותי, ועברנו את המכשולים העיקריים שעמדו בדרכנו. כעת אנו מתכוונים להניח את אבן הפינה לפרויקט ולהתחיל בבנייתו תוך חודשים ספורים. בהזדמנות זו אני מבקש להודות לשר הבינוי והשיכון אורי אריאל ולצוות לשכתו על האוזן הקשבת ועל פעילותם ללא לאות למען רוכשי הדירות באחיסמך וכן לראש עיריית לוד יאיר רביבו. לולי העזרה והסיוע התמידיים שלהם לא היינו מצויים היום בשלב מתקדם זה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.