בשורה לאברכים: דרעי יבטל התקנה השוללת מהם סבסוד למעונות

שר הכלכלה החדש פועל לבטל את התקנה המפלה לפיה רק ילדים לשני הורים עובדים זכאים לסבסוד למעונות יום. כבר בישיבת הממשלה הקרובה צפוי דרעי להעביר את ביטול התקנה ובכך לחסוך מאות שקלים מידי חודש למשפחות אברכים

דרעי מתחיל לעבוד: פחות משבוע לאחר השבעתו לתפקיד, ויום אחד לאחר כניסתו למשרד הכלכלה, פועל יו"ר ש"ס לבטל את התקנה שיזמה הממשלה הקודמת בתחום סבסוד המעונות, תקלה שהפלתה באופן חמור משפחות של אברכים. כך מפרסם הבוקר העיתון 'דה מרקר'.

כזכור, הממשלה הקודמת החליטה להתנות הזכות לקבל סבסוד במעונות יום בכך ששני ההורים עובדים. המשמעות: משפחות של אברכים – שגם ככה חיות רק על משכורת אחת – נאלצו לשלם סכומים גבוהים מהמקובל למעונות יום.

בהסכם הקואליציוני עם המפלגות החרדיות הוכנס סעיף המבטל את התקנה המדוברת, ויו"ר ש"ס פועל כדי לממשו במהירות המירבית. כבר בישיבת הממשלה הראשונה שנקבעה להשבוע, ואמורה היתה לעסוק באישורים שנוגעים לחלוקת הסמכויות החדשה בממשלה, הוא צפוי לדרוש בדחיפות את ביטול ההתניה.

מקורבי דרעי מסבירים כי הדחיפות במימוש הסעיף נובעת מהעובדה שמדובר על הקלה משמעותית בטווח מיידי. לדבריהם, מידי חודש שעובר נאלצים האברכים לממן מעונות יום בתשלום מופקע, בעוד משפחות במצב סוציו-אקונומי גבוה יותר נהנות מסבסודים כאלה ואחרים. "ברגע שהתקנה תבוטל האברכים ירגישו את ההקלה באופן מיידי", הם מוסיפים.

בתקשורת הכללית, כצפוי, תוקפים את הפעולה של דרעי וטוענים כי "היא מעודדת עוני ומנוגדת למדיניות הרווחה של ישראל".

ממשרד הכלכלה נמסר בתגובה כי "המשרד פועל לשילוב מגוון אוכלוסיות בשוק העבודה, ובהן המגזר החרדי, בכלים מגוונים ורבים. בין הכלים: מרכזי הכוון תעסוקתיים, סיוע בלימודי הכשרה, סיוע למעסיקים בקליטת עובדים ומגוון כלים נוספים, בהם גם סבסוד מעונות היום. שילוב הגברים החרדים במעגל התעסוקה נובע משילוב נכון ומקיף במגוון הכלים שהוזכרו לעיל, ויופעלו גם בשנים הקרובות, ולא מסבסוד מעונות היום – המהווה כלי אחד בלבד מני רבים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.