בשורה לגננות: משרד החינוך לא יאפשר לגולדקנופף לפגוע בשכר הגננות

 בשורה לגננות: משרד החינוך עושה סוף לתופעת המאכערים. בתום פעילות אינטנסיבית של חודשים, משרד החינוך הודיע הבוקר לבית המשפט המחוזי בירושלים כי לא יאפשר עוד פעילותן של עמותות-על אשר מנכות נתחים שמנים מהתקציב שהמשרד מעביר ומותירות רק את חלקו לעמותות קטנות המפעילות גני ילדים בציבור החרדי ומשלמות את משכורות הגננות.
הנפגע העיקרי מהמהלך הוא יצחק גולדקנוף, מי שמפעיל כ-700 גנים לבנים ולבנות ואשר נגדו הצטברו במשרד תלונות מגננות על פגיעה בשכרן. עד היום הדבר התאפשר בידי גולדקנוף בזכות הפעלתן של ארבע עמותות-על, אשר הגננות עצמן לא היו מועסקות בהן, מה שלא אפשר למשרד החינוך לערוך ביקורות על שכר הגננות. עמותות אלה היו נוהגות להנפיק את רשיונותיהם של מאות גנים, למשוך את תקצובם, לנכות נתח שמן מתקצוב זה, ולהעביר שאריות לעמותות קטנות שמפעילות את הגנים בפועל ואשר הגננות מועסקות בהן ומקבלות מהן את שכרן.
המהלך, שיחל החל מהשנה הבאה, נרקם מזה חודשים במחלקה המשפטית של משרד החינוך. הבוקר הגיע הדבר לבית המשפט המחוזי בירושלים בעקבות עתירה שהגיש גולדקנוף בנושא. בית המשפט קיבל את העמדה של משרד החינוך בעניין. המשרד מצידו נעתר לבקשה להעניק ארכה של שנה לשם התארגנות העמותות הקטנות המפעילות את הגנים.
במהלך הדיון הודו נציגיו של גולדקנוף כי עמותות העל שלו ״גוזרות״ בין 3 ל-5 אחוזים מהתקציב שמועבר ממשרד החינוך למשכורותיהן של הגננות, אם כי במשרד החינוך מעריכים כי מדובר באחוזים גבוהים משמעותית.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. גם בן נין של הנכד של גודלקנוף כבר מיליונר טרם נולד

    חנהלה הגננת |
    הגב