בשורה למעשנים: "מלברו" מעלים מחירים – "דובק" מורידים

חברת "דובק" הישראלית הודיעה השבוע כי הוזילה את מחירי הסיגריות שלה בין שקל ל-3 שקלים לחפיסה, זאת בניגוד למחירי שאר הסיגריות, שעתידים לעלות בקרוב.

העלאת המחיר השערורייתית, גורמת לזעם רב בציבור ולמחאה חברתית הנרקמת בימים אלו, בשל העובדה כי רק לאחרונה העלה משרד האוצר את המס על הסיגריות בכמה שקלים, "למה מעלים לנו שוב ," שואלים ברחוב, "איפה זה יגמר" ? תוהים מעשנים רבים.

בעקבות פניות רבות שהגיעו לפתחה של חברת דובק בענין העלאת המחיר על הסיגריות, החליטה חברת דובק לבוא לקראת הציבור הרחב ולהוריד את מחירי הסיגריות.

חברת דובק מייצרת בין היתר, את סיגריות "רויאל" שמחירן עומד כעת על 20 שקלים בלבד. חפיסת "נובלס" הוזלה בשקל ומחירה החדש יהיה 24 שקלים, חפיסת "מוסטנג" הוזלה בשקל וחצי ועומדת על מחיר של 21 שקלים – בדומה לסיגריות "היי ויי". סיגריות מסוג "אן וויי סי" הוזלו ב-3 שקלים וחפיסה עולה 20 שקל בלבד.

רועי גהל, יו״ר חברת דובק אומר על כך כי "בניגוד לחברות אחרות אשר בשבילם השוק בישראל מסתכם בנייר של דוחות רווח והפסד בסוף שנה, אנו כחברה ישראלית מחויבים להישאר נאמנים לצרכן הישראלי ולהעניק לו את הסיגריות האיכותיות והטריות ביותר ובמחיר נגיש ומותאם לכיס הישראלי, לכן אנו שמחים לבשר ללקוחותינו על הורדת מחירי הסיגריות החל מהשבוע.

יש לציין, כי בשונה מסיגריות המיובאות מחו"ל שעוברים חודשים רבים משעת יצורן עד שמגיעות למעשן, מה שעלול לפגוע בטעמן ופריכותן, הסיגריות של דובק, מיוצרות אך ורק בישראל ומשווקות באופן מיידי, דבר ששומר על הטריות, המרקם המשובח והטעם הייחודי של הסיגריה.

רק אמש פורסם כי חברת "פיליפ מוריס" צפויה להעלות את מחירי הסיגריות שהיא משווקת בישראל.

על פי ההערכות, צפוי מחיר חפיסה להתייקר בשקל בממוצע לאחר שהחברה החליטה על העלאת מחירים. הסיגריות שמחירן עומד לעלות הן מרלבורו, פרלמנט, נקסט, אל.אם וסוגים נוספים.

העלייה הנוכחית במחירי הסיגריות מתרחשת לאחר שהמעשנים ספגו כמה העלאות מחיר בשנים האחרונות, רובן ככולן נבעו מהעלאות המס הדרמטיות.

במאי השנה עלו מחירי הסיגריות בכשלושה שקלים לחפיסה, לאחר ששר האוצר, יאיר לפיד, חתם על תיקון לצו תעריף המכס ומס הקנייה, וזה אושר לאחר מכן על ידי הכנסת.
לפי הצו, יועלה המס המוטל על סיגריות, טבק לסיגריות, סיגרים ושאר מוצרי הטבק.

התיקון קבע כי יוטל מס בשיעור של כ–10% על מלאי הסיגריות הקיים בידי עוסקים ומס בסכום של 159.18 שקל לקילוגרם על מלאי של טבק לסיגריות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.