בשורה למשפחה החרדית: תשלום עבור עגלות ילדים בתחבורה הציבורית בכרטיסיית נוער

שר התחבורה ישראל כץ חתם על תקנה המאפשרת תשלום בכרטיסיית נוער עבור נסיעה של עגלות ילדים פתוחה בתחבורה הציבורית, ובכך הוא מאמץ הצעת חוק דומה שהגיש בנושא ח"כ הרב אורי מקלב

בשורה למשפחות החרדיות: החל מכ"ה אב (1 באוגוסט) ניתן יהיה לשלם עבור נסיעה בתחבורה הציבורית עם עגלת ילדים פתוחה באמצעות כרטיסיית נוער המגלמת הנחה של 50 אחוז, במקום תשלום מלא כיום. היום (שני) חתם שר התחבורה ישראל כץ על התקנה החדשה, ובכך מאמץ משרד התחבורה הצעת חוק דומה שמקדם ח"כ הרב אורי מקלב (יהדות התורה).

עד כה נדרשו הנוסעים באוטובוסים לשלם עבור עגלת ילדים פתוחה מחיר מלא, באמצעות תשלום במזומן או על ידי כרטיסיות נסיעה רגילות. בתקנה החדשה משרד התחבורה מאמץ משרד התחבורה הצעת חוק שהגיש ח"כ הרב אורי מקלב בנושא, ואשר הציעה לבטל כליל את התשלום עבור עגלות תינוקות פתוחות בתחבורה הציבורית. בהודעה ששלח המפקח על התחבורה הציבורית במשרד התחבורה לחברות השונות נאמר כי כיוון שעגלת תופסת נפח של נוסע מבוגר אחד הוחלט בשלב ראשון על הפחתת מחיר הנסיעה לעגלות תינוקות, כאשר בעתיד ייתכן ביטול מלא של התשלום עבור עגלות ילדים.

"עגלות ילדים אינן מותרות, אלא צורך חיוני של כל משפחה, בפרט כאשר מדובר במשפחה ברוכת ילדים, ועלינו להקל על ההורים ולהבטיח שהורים המסתייעים בעגלות ילדים לא יתקלו באיסור על כניסתם ולא יאלצו לשלם עבור השימוש בעגלות", הסביר ח"כ הרב אורי מקלב בדברי ההסבר לחוק.

"אנו מברכים את משרד התחבורה על ההחלטה שקיבל להפחית את מחיר הנסיעה של עגלות תינוקות באוטובוסים, אך במקביל נמשיך בקידום הצעת החוק למתן פטור מלא מתשלום עבור עגלות ילדים באוטובוסים.

 "אנו מברכים את משרד התחבורה על ההחלטה שקיבל להפחית את מחיר הנסיעה של עגלות תינוקות באוטובוסים, אך במקביל נמשיך בקידום הצעת החוק למתן פטור מלא מתשלום עבור עגלות ילדים באוטובוסים כי זו הבשורה האמיתית למשפחות בישראל", סיכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.