ליצמו וכהן השיגו תקציב למוכש"ר

מאחור הגב של גפני : ליצמן וכהן השיגו סיכום לפיו יתוקצבו סעיף טל"י (טיפוח לימודי יהדות) וכן שעות טיפוח למוסדות המוכשר שאינו רשמי (מוכש"ר) בסך כולל של 50 מיליון שקל לשנה, כחלק מתקציב 2016.{ עוקף גפני}

מאחור גבו של גפני הצליחו הצמד ליצמן את כהן  להסדיר את תקציב מוסדות הפטור. בפגישה שנערכה בשעה זו במשרד האוצר בלשכתו של סגן האוצר, בהשתתפות סגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן, שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן, יחד עם נציגי משרד האוצר והחינוך,  וכן נדב שיינברג רמ"ט שר האוצר משה כחלון, וטל גן צבי רמ"ט שר החינוך נפתלי בנט, הושג סיכום לפיו יתוקצבו סעיף טל"י (טיפוח לימודי יהדות) וכן שעות טיפוח למוסדות המוכשר שאינו רשמי (מוכש"ר) בסך כולל של 50 מיליון שקל לשנה, כחלק מתקציב 2016.

 

סגן שר האוצר יצחק כהן (שס) אמר כי מדובר בבשורה לעולם התורה וכחלק מהשלמת הסעיפים בהסכם הקואליציוני, בהמשך לתקציב הישיבות ולהבטחת ההכנסה ובמטרה להביא לתיקון כל גזירות הממשלה הקודמת.

 

שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) בירך את שר האוצר משה כחלון על ההחלטה ואמר כי היענות האוצר לדרישה זו, מבטאת את השותפות הקיימת בין מרכיבי הממשלה, וכי בכך עמדו בכל ההתחייבויות הקיימות בהסכם הקואליציוני שנחתם איתנו.

 

יו"ר פורום מוסדות המוכש"ר הרב דוד שרפר בירך על התגייסות סגן שר האוצר ושר הבריאות לטובת עולם התורה ובייחוד למוסדות המוכר שאינו רשמי, שבכך נמנעה אפלייתם מול מוסדות הנוצרים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.