בשס זועמים על נתניהו: "תקע לנו סכין בגב – לא צריכים טובות"

הפרשן הפוליטי של חדשות 2, מדווח כי ראש הממשלה בוחן את הורדת אחוז החסימה בחזרה לשני אחוזים, דרעי זועם על כך שנתניהו עושה טובה לש"ס 

הערב (א') דיווח הפרשן הפוליטי של חדשות 2, עמית סגל, כי שלוש שנים אחרי שממשלת נתניהו הקודמת העלתה דרמטית את אחוז החסימה, בוחן עכשיו ראש הממשלה את הורדתו בחזרה לשני אחוזים. אריה דרעי אמר למקורביו בעקבות חשיפת חדשות 2 על תוכנית רה״מ להורדת אחוז החסימה: ״נתניהו תקע לנו סכין״

המהלך הקודם שינה משמעותית את הפוליטיקה הישראלית: הוא הביא לאיחוד כל המפלגות הערביות והפך את הרשימה המשותפת לשלישית בגודלה בכנסת. בנוסף, הביא המהלך לבזבוז יותר ממאה אלף קולות על רשימתו של אלי ישי שלא עברה את אחוז החסימה.

נתניהו רוצה למנוע את הפיכתה של הרשימה המשותפת לכוח שיתעצם עוד מעבר לגודלו הנוכחי, אך ברקע גם הסקרים האחרונים שמעלים אפשרות לכך שש"ס תתנדנד על גבול אחוז החסימה הנוכחי. יחד עם הפיצול הצפוי בבית היהודי, ייתכן שהימין יאבד מאות אלפי קולות.

ע"פ הנראה בשס צפויים להתנגד להורדת אחוז החסימה בשלב זה, ונכון לפתיחת המושב לא יחוקק חוק כזה, אך אם הסקרים ימשיכו לאכזב יצטרכו בשס לקבל החלטה.

השר דרעי אמר הערב למקורביו כי: "נתניהו תקע לנו סכין בעצם הפרסום הזה. ש"ס תתחזק בבחירות הקרובות והיא לא צריכה שום טובה מנתניהו. נתניהו זוכה לתמיכת ש"ס ובתגובה יוזם יוזמות נגד ש"ס ובלי להתייעץ איתנו. הודעתי כבר הערב לדוד ביטן ואני מודיע לנתניהו: הורדת אחוז החסימה לא תעבור ואל תנסו זאת אפילו".

מסביבת רה״מ מסרו בתגובה כי: מדובר ברעיון תיאורטי בלבד שלא קיבל שום ביטוי מעשי. לא יהיה שום שינוי באחוז החסימה ללא הסכמת השותפות הקואליציוניות בראשן ש״ס.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דוקר סדרתי

  דרעי מכלוף הרשע מרושע תקע לש?ס את הסכין הכדולה ביותר מאז הקמתה .
  כנראה שאלי ישי יציל את ש?ס .לפי הנראה ונשמע בשטח יש זליגה עצומה מש?ס לכיוון אלי ישי .

  שמשון |
  הגב
 2. וואו לאיזה שפל דרעי הוריד את שס

  זה מראה שדרעי בעצמו שווה מינוס קולות כי בלעדיו יש יותר סיכוי לשס לעבור

  דרעי ליכלכת לך לאמא |
  הגב
 3. עדיף ששס תשאר בחוץ

  נקווה שלא יורידו כך יחד תכנס ושס תשאר בחוץ

  לשס אין סיכוי לעבור כרגע |
  הגב
  • בדיחה גרועה

   נא להירגע ש"ס רק תתחזק ולא יעזור לנביאי הזעם אלי ישיי ימשיך לחלום ביחד עם כמה הזויים

   יוסי |
   הגב