בשורה: נשים בהריון לא יעמדו בתור בשירות ציבורי

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק שיווי זכויות האישה של חבר הכנסת יוסף ג'בארין וקבוצת חברי כנסת

אושר בטרומית: נשים בהריון לא יעמדו בתור בשירות ציבורי

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק שיווי זכויות האישה (תיקון – מתן שירות ללא המתנה בתור לאישה בהיריון), התשע"ח-2017 של חבר הכנסת יוסף ג'בארין וקבוצת חברי כנסת.

מוצע לקבוע כי במקום בו ניתן שירות ציבורי לפי תור, נותן השירות יספק את השירות לאישה בהיריון ללא המתנה בתור. נותן השירות יהיה רשאי לדרוש הצגת מסמך רפואי להוכחת ההיריון. עוד מוצע להגדיר "שירות ציבורי" לעניין זה כשירות שניתן בידי אדם לציבור או לחלק בלתי מסוים ממנו, בידי רשות ציבורית.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "נשים בהיריון נאלצות לעתים להמתין זמן רב בתורים ארוכים ומייגעים במרכולים, בחנויות, בבתי מרקחת, בדואר ובמקומות נוספים הנותנים שירות לציבור. כדי להעניק לנשים בהיריון את הכבוד הראוי ולהקל עליהן, מוצע לתקן את חוק שיווי זכויות האישה, התשי"א–1951 (להלן – החוק), ולקבוע שבמצב שבו אישה בהיריון תבקש זאת, תינתן לה זכות לקבל שירות ציבורי ללא המתנה בתור."

ח"כ ג'בארין: "הרעיון להצעה הגיע כאשר הייתי בחו"ל עם אשתי שהייתה בהריון וכשראינו את התורים הארוכים במקומות ציבוריים חשבנו לוותר על אותו מקום, אבל הופתענו לטובה כשנותני השירות אמרו לנו שאנחנו לא צריכים לעמוד בתור. ראיתי שנחקק בארץ חוק לגבי אזרחים ותיקים וחשבתי שאותו רציונל צריך לחול גם על נשים בהריון."

42 תמכו ללא מתנגדים וההצעה תועבר לוועדה לקידום מעמד האישה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נאמר לי בסניף דואר בית שמש שזה רק בעמדות שאין זימון תורים

  נאמר לי שלא עם אפשר להזמין תור

  ימית |
  הגב
 2. חוקים ללא אכיפה

  בתחילת השנה חוקקה הכנסת חוק דומה לגבי קשישים ובפועל הוא לא מיושם. גם בנתב"ג אין תור מיוחד לקשישים בדלפקי הבידוק.

  אלי |
  הגב