בשורה: 1000 יחידות דיור חדשות יבנו בביתר וברמת שלמה

אור בקצה המנהרה: בעקבות הקמת ממשלת האחדות הפלסטינית הודיע משרד השיכון על שחרור מכרזים בהיקף של 1500 יחידות דיור מעבר לקו הירוק. המרוויחה הגדולה: ההתיישבות החרדית – קרוב ל1000 יחידות דיור חדשות יבנו בביתר עילית וברמת שלמה. ראה"ע ביתר עילית: "ניצוץ של תקווה לאלפי זוגות חרדיים המשוועים לקורת גג"

בתגובה להקמת ממשלת האחדות הפלשתינאית, הודיע משרד השיכון על פרסום מכרזים לבניה מאסיבית בכל שטחי יו"ש. שר השיכון, אורי אריאל, פירסם במהלך הלילה מכרזים לבניה של 1500 יחידות דיור ביו"ש. מתוכם: 484 יח"ד בביתר עילית, 155 בגבעת זאב, 400 בשכונת רמת שלמה בירושלים, 38 בגבע בנימין (אדם), 76 באריאל, ו-78 באלפי מנשה.

כאמור, המרוויחה הגדולה מהצעד היא ההתיישבות החרדית שמעבר לקו הירוק, כאשר קרוב לאלף יח"ד חדשות יבנו בביתר-עילית וברמת שלמה.

ראש עיריית ביתר-עילית, מאיר רובינשטיין, בחר לפרגן לשר השיכון בעקבות שחרור המכרזים. רובינשטיין אמר: "ההתחשבות של שר השיכון בצרכי המגזר החרדי ראויה לברכה ומהווה ניצוץ של תקוה לאלפי זוגות חרדים המשוועים לקורת גג".

שר השיכון, אריאל אטיאס, אמר: "הקמת ממשלת הטרור הפלסטינית היא המשך ישיר להכשלת המו"מ על ידי הפלסטינים. אבו מאזן חתם היום על הקמת ממשלת טרור יחד עם רוצחים שפלים, שרצחו עשרות ומאות ישראלים, והוכיח היום פעם נוספת שאינו מעוניין בשלום עם מדינת ישראל. אני מצפה שממשלת ישראל תיתן תגובה ציונית הולמת ותוציא מיידית לשיוווק ובניה את אלפי הדירות שהוקפאו עד כה״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.