בשורת הדיור: "ייעוד הקרקע הותאם לציבור החרדי"

פרסום ראשון: שונתה ייעודה של הקרקע במועצה אזורית שפיר לקראת תחילת שיווק הבניה לקבלנים, זאת לאחר עבודה מאומצת של ראש המועצה אשר אברג'ל מול המשרדים הממשלתיים

ראש המועצה האזורית שפיר אשר אברג'ל הגיע השבוע לכנסת במטרה להפגש עם חברי כנסת ושרים בנוגע למועצה האזורית שברשותו, אברג'ל בסיועו של ח"כ אורי מקלב עסוק כבר חודשים ארוכים בהובלת המועצה לעיר החרדית העתידית המובטחת למגזר. מעתה יעודה של הקרקע תותאם למגזר החרדי לבניית עשרות ישיבות ותלמודי תורה במקום תיכונים וגנים בודדים.

בשיחה עם אברג'ל במסדרונות הכנסת הוא סיפר לאתר 'אקטואליק' על התקדמות התכניות ואמר כי "כרגע אנו עסוקים במועצה בשינוי יעוד הקרקע כדי שתהיה מותאמת למגזר החרדי, דהיינו בשביל שעיר חדשה עם כמעט עשרת אלפים יחידות דיור תתאים למגזר אנו דואגים לשנות את התכניות, הדבר הזה מתבטא בכך שבמקום עשרות גנים ומס' תיכונים שהיו עתידים לבנות במקום, אנו הצלחנו להפוך את התכנית לכך שיבנו במקום גנים רבים, ישיבות, בתי כנסת ועוד, זה ממש תחילתה של המהפכה במועצה".

כזכור, בישיבה מיוחדת שקיים לפני מספר חודשים השר דרעי בלשכתו עם יו"ר מטה הדיור אביגדור יצחקי, סוכם על הקמת שכונה שתתוכנן ותיועד לאוכלוסייה בעלת צביון חרדי, ושתכלול 9,356 יח"ד. אז ברך השר דרעי את המהלך ואמר כי "הבשורה גדולה לציבור שסובל ממצוקת דיור. המהלך אמנם נותן מענה חלקי אבל בהחלט צעד חשוב בתהליך, דרעי הוסיף והבטיח שימשיך ללוות את בניית השכונה ואת כל הדרישות בדרך.

השכונה מתוכננת על אדמות הישוב עוזה שבמועצה האזורית שפיר, בהליך מהיר באמצעות הותמ"ל (ועדת תכנון מרחבים לדיור) שעל ידי מנהל התכנון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.