בשחור לבן: שלוחי חב"ד "בודדים" התכנסו בספרד

גלריה: שלוחי חב"ד "בודדים" התכנסו ל-3 ימי עיון וסדנאות בקטלוניה שבספרד- תיעוד מרהיב

48 רבנים הניצבים בחזית עולם השליחות של העם היהודי באירופה ובמרכז אפריקה – שהייחודיות שלהם היא בכך שהם בדרך כלל הרבנים היחידים במדינה או בעיר שבה הם פועלים – התכנסו בקטלוניה שבספרד

הסתיים בהצלחה כינוס שלוחי חב"ד במדינות אירופה ואפריקה, שנערך בממלכה ההיסטורית קטלוניה שבספרד. הרבנים השתתפו בשלושה ימי עיון וסדנאות, שבהם הועלו פתרונות להתמודדויות מיוחדות המאפיינות את אזורי מגוריהם.

בעוד תושביו של החבל הספרדי הציורי, על גבולה של צרפת, מתמודדים בימים אלו בדבר שאלת העצמאות של המקום – צעדו בסמטאותיה של העיר בעלת העבר היהודי העתיק, גירוניה, עשרות רבנים העיירה ההיסטורית: מהמקווה לתפילה בציבור בבית הכנסת, משיעורי תורה לסדנאות מרתקות, מביקור בביתו של הרמב"ן ועד לחיזוק הקהילה היהודית הקטנה בעיר, שהחלה לפעול לפני כשנתיים, עם בואו של השליח הרב אברהם יצחק רוזנברג, בחסות הנגיד מר שמעון אמינוב, שגאל את ביתו של רבנו יונה ובתוכו הקים את בית הכנסת ובית חב"ד בגירונה.

בסך הכול השתתפו בימי העיון 48 שלוחי חב"ד ורבנים מ-25 מדינות באירופה ומרכז אפריקה. זו הפעם הראשונה שכינוס אזורי במתכונת זו מתקיים.

בראש הכינוס עמד יו"ר 'כינוס השלוחים העולמי' וסגן יו"ר ׳מרכז לענייני חינוך׳, הרב משה קוטלרסקי, שיחד עם השליח בעיר ברצלונה הסמוכה הרב דוד ליברזון, הכינו את תוכנית הכינוס לפרטי פרטים. זאת, כדי לנצל את ההזדמנות המיוחדת להעניק למשתתפים את מירב הכוחות, הפתרונות והיכולות להגדיל ולהעצים את פעילותם במדינות בהן הם פועלים במשך כל ימות השנה.

רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר, הגיע במיוחד מרוסיה כדי לקחת חבל בכינוס, יחד עם ידידו הנגיד מר אמינוב ממוסקבה, שפרס את חסותו על ההתכנסות.

בפתיחת הכינוס הגיע להשתתף גם אורח הכבוד נשיא ה"ז׳נרליטט דה קטלוניה" – מועצת הממשלה, אשר הביע את התרגשותו והערכתו לשלוחים שטרחו והגיעו מרחוק ומקרוב. בערב ההצדעה שנערך במרכז העיר, העלה הרב קוטלרסקי על נס את מסירותם של שלוחי הרבי מליובאוויטש בכל העולם כולו, ואת פעילותם ההולכת וגדלה מיום ליום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.