בשיחת טלפון: המפכ"ל התעמת עם האתיופית (וידאו)

לאחר שהתבטא כנגד האתיופים, התפתח עימות סוער בין המפכ"ל, לבין פעילה אתיופית שהתכנסה יחד עם המוני אתיופים מול ביתו של השר לביטחון הפנים בגבעת שמואל. { "שכחו מה עברנו עם המרוקאים"}

לאחר שהתבטא כנגד האתיופים, התפתח  עימות סוער בין המפכ"ל, לבין פעילה אתיופית שהתכנסה יחד עם המוני אתיופים מול ביתו של השר לביטחון הפנים בגבעת שמואל.

. אחת הפעילות התעמתה בטלפון עם המפכ"ל וטענה בפניו: "אתמול הפקרת אותי ואת הקהילה שלנו". המפכ"ל ניסה להשיב לה: "את לא מבינה מה הייתה מטרת הדברים ואת לא מבינה מה אמרתי".

זיוה מקונן דגו, מנכ"לית "אגודה ישראלית למען יהודי אתיופיה"שוחחה טלפונית עם המפכ"ל והטיחה בו האשמות על דבריו הפוגעניים כלפי האתיופים, "חוץ ממדינות אירופה, שהם לא מהגרים, שהם עילוי, שהם אנשים אחרים לגמרי".

"לא ככה מגינים על הקהילה, מגינים כשמכניסים שוטר שהתעלל ביוסף סלמסה לכלא. אם יש שיטור יתר, אתה צריך להגיד שאתה מכניס אותם לכלא", טענה מקונן. "אז ארגיש מוגנת וארגיש שאני אזרחית ישראל". המפכ"ל השיב לה: "את לא מדברת איתי כל יום, נכון? תני לעצמך את ההזדמנות לשמוע אותי כי את לא ישבת באולם, את לא מבינה מה הייתה המטרה של הדברים ואת לא מבינה מה אמרתי ומה לא אמרתי. תקשיבי רגע ואחר כך אשמע את דעתך, לפחות תשמעי את מה שאני אומר".

אלשיך ניסה להסביר את ההתבטאות שלו "מה שאמרתי הוא דבר מאוד פשוט – בכל קהילה, בכל העליות שהיו למדינת ישראל, לא היו שונים מכל תהליך שמוכר בעולם ונחקר בקרימינולוגיה. כל העליות שהיו במדינת ישראל היה להן אחוז פשיעה יותר גבוה בדור הראשון והדור השני ולצערי גם בדור השלישי. למה זה קורה? יש על זה מחקרים אינספור, צריך לטפל בזה וכשרוצים לטפל בזה צריך לטפל בשני דברים: המשטרה צריכה לנסות ולעזור לצמצם את הפשיעה בקרב יהודי אתיופיה, לצמצם את הצעירים שנגררים ומידרדרים לתוך פשיעה ולכן יש לנו תכניות בעניין הזה".

הפעילה השיבה לו: "בכולם צריך לטפל, לא רק את יוצאי אתיופיה, אדוני המפכ"ל, יש פושעים במדינת ישראל כמו בכל העולם ומי שפושע צריך להיענש אבל לא הגיוני הנתונים שיש לכם במשטרה, שלכל כך הרבה צעירים נפתחים תיקים כי ההנחיה שלכם ששחורים הם יותר מסוכנים". אלשיך ענה לה: "כדי לפתור את הבעיה צריך לטפל בשני הצדדים – אחד זה שיש יותר פשיעה לצערי, מה לעשות, וצריך לצמצם אותה. הגישה של משטרת ישראל היא גישה מניעתית – אין לנו עניין להכניס את האנשים לכלא. שמעי אותי רגע, אני מכיר בזה שהיה לא בסדר, אבל שמעי אותי עד הסוף".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.