בשירה ובריקודים: בחורי ישיבת 'גרודנא' חגגו עם ה'עריק' • (תמונות)

עשרות בני ישיבות, בני החבורה מישיבת גרודנא ובני ישיבת 'מהר"ם מרוטנבורג – קיבלו את אסיר עולם התורה בשירה וריקודים.

במקום התקיים מעמד תפילה לביטול גזירת הגיוס ועל תורמי 'הוועדה', וכן מעמד נעילת הישיבה.

לאחר מכן נסע הבחור לביתו באלעד, לפני שנכנס לביתו התקבל בהוקרה בבית המרא דאתרא הגרש"ז גרוסמן שליט"א.

אסיר עולם התורה, יעקב ישראל פז, שהשתחרר הבוקר מהכלא  העניק ראיון לרזי ברקאי ב'גלי צהל' וסיפר על מה שעבר עליו במהלך המעצר: "בסך הכל התייחסו אלי בסדר, לא ראיתי שם שנאה מצד העצורים האחרים"

פז הוסיף: "אני שמח לקדש שם שמים למען התורה, אני ממשיך את המסורת מימי אברהם אבינו, כמו שהוא מסר נפש למען התורה גם אני במאה ה21 זכיתי למסור נפש"

המראיין ניסה לתהות האם יש בצעד שלו משום חיזוק מחנהו של הרב אוירבעך, ענה פז: "חס וחלילה לומר דבר כזה, אנחנו לא עוסקים במלחמות ובכבוד. לכל אחד יש את הרב שלו, והרב שלי זה הרב אוירבעך ועל פיו אני נוהג".

בסיום דבריו ביקש יעקב פז להעביר מסר לממשלה ולצבא: "לא תצליחו לשבור אותנו…אנחנו נמסור נפש על הזכות להמשיך ללמוד תורה. לא נתגייס בשום פנים ואופן".

בערב יתקיים בירושלים, מעמד קבלת הפנים האדיר בירושלים עיר הקודש, בשעה 7:00 בדיוק מתחילה התהלוכה ברח' יחזקאל, עד לכיכר השבת.

על הכתפים... (1) ישיבת מהרם מרוטנבורג היום בבוקר השחרור (1) על הכתפים... (1) ממראות הישיבה... (1) כולנו אחריך לכלא! ריקודים ברחבת הכלא (1) ישיבת שלום אסיריך - מתקפלים... אצל הגרש''ז גרוסמן - לחיים האסירים מסתכלים... ישיבת מהרם מרוטנבורג היום בבוקר השחרור מיד ביציאה מהכלא - מתפלל על התורמים כולנו אחריך לכלא! ריקודים ברחבת הכלא ממראות הישיבה... מעמד תפילה לביטול גזירת הגיוס -0 האסיר עובר לפני התיבה על הכתפים... עם החברים ובני הישיבה...

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.