בשירה ובריקודים: כך התקבל הרב ברלנד באומן

מהחדירה הסודית בתקופת השלטון הסובייטי ועד המעמד בקלויז הגדול – הסיבות להתרגשות בברסלב עם שובו של הרב ברלנד לאומן

התרגשות גדולה ועצומה בקרב כלל חסידי ברסלב בארץ ובעולם, לשמע הבשורה המשמחת והמרנינה על הגעתו של מנהיג קהילת "שובו בנים" הרב אליעזר ברלנד לאומן להשתטח על ציונו של מוהר"ן מברסלב זיע"א, יחד עם עשרות אלפי חסידי ברסלב השוהים באומן בימי ראש השנה כצוואתו הקדושה של רבינו נחמן מברסלב. הידיעה המרנינה פרשה לה כנפיים בקרב אלפים מתלמידי הרב ששמחו לשמוע על בואו של רבם וכי המעמד האדיר בימי ראש השנה בציונו של ר' נחמן יצא בשנה זו יחד עם הגר"א ברלנד שליט"א והגרי"מ שכטר שליט"א, מעורר

זיכרונות ישנים ובלתי נשכחים אצל זקני חסידי ברסלב אשר מספרים בערגה את הסיפורים הידועים והמפורסמים על הקיבוץ בימים ההם. כשעוד בצעירותו מנהיג קהילת "שובו בנים" הגר"א ברלנד היה הראשון אשר פרץ את הדרך עוד בימי חומת הברזל,וכלום לא עמד כנגדו,מלבד לקיים את צוואת רבי נחמן שהיתה לנגד עיניו, וגם עוד בתקופת השלטון הסובייטי, ארגן הרב ברלנד בתחבולות שונות את הנסיעות לשם, כאשר השפיע על הגרי"מ שכטר לבוא יחד עמו בחשאי ולהצטרף אליו בנסיעה הסודית שלפני 30 שנים כשהוא אף מימן אותה מכספו.ive
הגרי"מ שכטר לא נסע מאז עוד שוב לציונו של רבי נחמן ולא היה באומן, וכעת שוב חוזרים בשנה זו להיות שני מנהיגי ברסלב יחדיו על ציונו של רבי נחמן זיע"א.

כמו כן, למרות התפתחות קהילתו האדירה "שובו בנים" ברבות כל השנים לעשרות אלפי משפחות החסידות בארץ ובעולם, הקפיד מנהיג הקהילה הרב ברלנד שליט"א לקיים את הוראתו של רבו המובהק ומי שהיה למעיין הגדול בתורת רבי נחמן, הגאון הצדיק ר' לוי יצחק בנדר זצ"ל, להתפלל בקיבוץ הגדול בקלויז המרכזי, יחד עם כל החסידים. גם בשנה זו, כמידי שנה יתפלל הגר"א ברלנד במקום השמור לו ולקהילתו בקלויז המרכזי.

ב"שובו בנים" אומרים כי גם שיעורו המרכזי המסורתי והידוע של הגר"א ברלנד לאחר התשליך בהיכל הקלויז המרכזי, יתקיים גם בשנה זו כשאלפים רבים יצטופפו לשמוע את דבריו המשפיעים בתורת מוהר"ן זיע"א. ללא כל ספק, צפויה העלייה לאומן בשנה זו להיות מרוממת ומרתקת עם הבשורה החדשה. בני מחלב, מראשי העסקנים בקהילת "שובו בנים" שפעל רבות למען הצלחת הנסיעה, מציין כי לא ייתנו ח"ו לשום גורם שולי להפריע מהמסורת הידועה הזו באומן, והכל יישמר בדרך של יראת כבוד כיאה לציונו של מוהר"ן זיע"א ורוממות היום הדין הנורא.

האנשים שהיו עם הרב בימים האחרונים מספרים בהתלהבות ובהתפעלות על אדם בגיל שמונים במצב בריאותי רעוע שטולטל בצורה קשה עם דרמות לא פשוטות ולא ראו עליו שום צער או תרעומת רק התפלל ושר בכיסופים ממש כמו בסיפורים על הנסיעות שלו לאומן שלפני ארבעים וחמישים שנה בימי מסך הברזל.. הם אומרים שמי שהיה רואה את התנהגותו בימים האחרונים לא יכל להישאר אדיש מלחוות מה הם כיסופים אמיתיים של חסיד ברסלב אמיתי להגיע לרבו.

בשובו בנים מבקשים להודות מקרב הלב לאריה דרעי ולהרב מאיר פרוש ובנו הרב ישראל והצוותים שלהם שסייעו לרב ברלנד.

 

צילום: ברסלב נייעס וברסלב live

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.