צפו במעמד הדלקת פאות במודיעין עילית

במרכז העיר מודיעין עילית נערך אתמול(חמישי) מעמד שריפת פאות בהשתתפות עשרות מאנשי הפלג הירושלמי. כמה נמכרה כל הדלקה? צפו בתיעוד

במרכז העיר מודיעין עילית נערך אתמול מעמד שריפת פאות בהשתתפות עשרות מאנשי הפלג הירושלמי. ל'אקטאוליק' נודע כי במעמד שנערך בכניסה לעיר, החל מקח וממכר על הזכות להדליק את הפאות. כל הדלקה נמכרה בסך מאות שקלים.

בתום המעמד, הדליקו האברכים את פאות הקאסטם שעלו בלהבות, תוך כדי שירה וריקודים.

בחודשים האחרונים מנסים העסקנים שנלחמים כנגד הפאות להצית שוב את המחאה סביב הפאות מהודו. הסערה שנחשפה במהלך החורף ב'אקטואליק' זכתה לתהודה רבה בקרב ציבור המקפידים על קלה כבחמורה, במהלך השבוע האחרון נתלו במודיעין עילית מודעות בהם נקראים ציבור בני התורה לבוא להתאסף למעמד שריפת פאות המונית שיערך ביום חמישי בכיכר השבטים בכניסה למודיעין עילית.

 

צילומים: מאיר סמטצאו

מארגני היוזמה טוענים כי עשרות נשים ניאותו להיפרד מפאתם לאור החשש החדש לתקרובת עבודה זרה בפאות.

כזכור, לפני 13 שנה הרחוב החרדי געש וסער סביב 'הפאות מהודו' וזאת בשל החשש שהשיער מקורו ממקדשים בודהיסטים בהודו, בהם עובדים עבודה זרה.

כאמור, מספר עסקנים מנסים כעת לחמם את הסיפור מחדש, באמצעות קווי טלפון להם מחוברים אלפי בתים בישראל, בעיקר שמרניים כאלו שמדקדקים על קלה כבחמורה. הפולמוס בקווים שם עולה מדרגה לאחר שמספר רבנים ומרצים מלעיטים את המאזינים בסיפורים שונים על נשים וזוגות שכבר לא יודעות או יודעים את נפשן ורוצות לשרוף את הפאות שלהן.

ראשית הסיפור החל בחודש תמוז תשע"ז, חמישה רבנים מפורסמים בישראל חתמו על מכתב בו הם מחדשים את האיסור על הפיאות. הרבנים שחתומים על המכתב: הם הרבנים הגאונים: חיים מאיר וואזנר, שריאל רוזנברג, יהודה סילמן, שמעון בעדני ומשה מרדכי קארפ.

במכתב שהופץ ברחבי העיר מודיעין עילית ובערים אחרות מעוררים העסקנים "על הצורך לבדוק את מקור הפיאות בצורה מקיפה", כן נטען כי לא מעט יבואנים משווקים עם הפאות עם תוויות ממדינות שונות למרות שמקורן מהודו. מספר עסקנים עמם שוחחנו טוענים כי "המאבק צובר תאוצה ובבתים רבים של בני תורה החלו הנשים להסיר את הפיאות עד לבדיקת העניין".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הפאות פסולות לא רק בגלל הע''ז שבם אלא בגלל הפריצות הנוראה ששם

  כל חובשת פאה לא תינקה מגיהינם היא ובעלה ורבותיה המתירים לה כזו תועבה
  אפילו גויות נראות יותר צנועות מהן

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אין קשר ל'פלג הירושלמי', חוסר מקצועיות משווע של הכתב.

  אין שום קשר בין מארגני הארוע ל'פלג הירושלמי'. רוב נשות ה'פלג', חובשות פאות.

  ז'וז'ו |
  הגב