בשלומי אמונים מודים: פינדרוס מתקרב לאלעד, מקווים שדגל יתמכו בדייטש

לאחר שאמש חשפנו על כוונת דגל התורה להצניח את סגן ראש עיריית ירושלים יצחק פינדרוס לאלעד, כעת הולכות ומתחזקות ההערכות כי פינדרוס יהיה המועמד המוסכם באלעד, בעוד דייטש יזדקק לרחמי דגל התורה ושס שנוטים לתמוך בליאון: המרוויח הגדול בירושלים: אליעזר ראוכברגר שימונה לסגן ברוטציה

לאחר שאמש חשפנו על כוונת דגל התורה להצניח את סגן ראש עיריית ירושלים יצחק פינדרוס לאלעד, כעת הולכות ומתחזקות ההערכות כי פינדרוס יהיה המועמד המוסכם באלעד, בעוד ישראל פרוש יכהן כסגן ראש העיר.

אתמול חשף העיתונאי אבי גריניצייג בדף הטוויטר שלו כי מי שפועל כמתוווך להשגת הסכם בין 'דגל התורה' ל'שלומי אמונים' למניעת דין תורה הוא יעקב גוטרמן, ראש עיריית מודיעין עילית. על פי ההסכם המתגבש בין דגל לשלומי אמונים, פרוש יסיר את מועמדתו, ולא ירוץ לראשות עיריית אלעד כפי שהוסכם בין דגל לשלומי אמונים בהסכם הקודם, בתמורה לכך, ישראל פרוש יהיה המעומד המוסכם מטעם דגל- אגודה בבחירות לראשות עיריית בית שמש בעוד כ- 5 שנים. פינדרוס, כך נראה ייקח בהליכה את הבחירות באלעד למרות הכעס השורר בקרב הציבור הספרדי ששוב קופח ולא קיבל ראש עיר ספרדי קדנציה שנייה ברציפות. מועמד יחד יתקשה לנצח את המעומד הליטאי מול תמיכתם של גדולי ישראל הליטאיים והספרדיים בפינדרוס.

ויוסי דייטש מה יהיה עליו? נראה שהפרושים הפקירו את יוסי דייטש לאנחות. "הוא לא נכלל בהסכם", מבהיר לנו גורם בשלומי אמונים, אך מביע תקווה כי דגל התורה יתעשתו ויתמכו ביוסי דייטש לראשות העיר. בתווך, רבני דגל התורה מתכוונים לקיים סקר בתוך 10 ימים ולבחון את הסיכויים של המועמדים.

גורם בשלומי אמונים מבהיר לנו כי "אין עדיין הסכם. אבל פרוש יהיה ראש עיר בבית שמש בעוד חמש שנים, והפעם באלעד: פינדרוס מועמד של דגל התורה".

גורם במטה דייטש מביע תקווה כי לאחר השלום עם דגל התורה יהיה רצון מצד התנועה הליטאית לתמוך במעומד שלומי אמונים. "המספרים והגידול החרדי מוכיחים חד משמעית: הם צריכים למצוא תירוץ מטורף כדי ללכת עם ליאון ולא מאמין שיש כזה תירוץ", אומר לנו גורם במטה דייטש.

ונקודה נוספת: המרוויח הגדול מהצנחתו של פינדרוס לאלעד יהיה אליעזר ראוכברגר שמתעד לקפץ בקלילות לעבר תפקיד הסגנות לאור העשייה הרבה בירושלים, והקשרים הענפים שטיפח עם בכירי דגל התורה. אם כי ישראל קלרמן, לא יטמון את ידו בצלחת וייתכן שישמש כסגן ברוטציה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.