בשל תקלה במטוס: השרים והח"כים תקועים בפולין I מנכ"ל ישראייר וחכי"ם מדווחים מהמטוס – (וידאו)

באחד משני המטוסים שהיו אמורים להחזיר את המשלחת הישראלית מפולין התגלתה תקלה, בשל כך הוחלט להמתין למטוס חלופי

בשל תקלה שהתגלתה במטוס ישראייר, שהיה אמור להשיב ארצה את חברי הכנסת שהשתתפו אתמול בטקס יום השואה הבינלאומי במחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו שבפולין נמנעה המראתו. הצוות המקצועי החליט על קרקוע המטוס והזעקת מטוס חלופי. בין חברי הכנסת שממתינים למטוס החלופי נמצאים שר הכלכלה, נפתלי בנט, יו"ר הקואליציה, ח"כ יצחק הרצוג, מבקר המדינה, יוסף שפירא ואחרים. על פי המתוכנן מסתמן כי המטוס החלופי ימריא בחזרה לארץ בשעה 8:00 שעון ישראל.

מנכ"ל ישראייר, אורי סירקיס אמר הבוקר "במהלך התדלוק של המטוס בהכנה לטיסה היה תדלוק יתר ואותרה נזילה".
בנוסף הסביר כי מקור הנזילה אינו ברור האם בגלל מיכל הדלק או בגלל תדלוק יתר. הוא הוסיף כי תנאי מזג האוויר והקור העז השורר בפולין, מקשים מאוד על בדיקת התקלה ולכן העדיפה החברה שלא להסתכן והזמינה מטוס חלופי.

נפתלי בנט התראיין הבוקר ל'קול ברמה' שסיפר כי "הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד וגם אחיות" הוא סיפר כי האווירה בין חברי הכנסת חיובית והם מקווים להמריא בקרוב" הוא מיהר לתפילת שחרית ונמנע מלהגיב לשאלת המראיין על הנזיפה הצפויה לו מראש ממשלת ישראל נתניהו, על אמירותיו בתחום המדיני .

חברת הכנסת מיכל רוזין, שנמצאת אף היא בקרקוב ומחכה למטוס החלופי, אמרה הבוקר לגל"צ כי "כולם התעוררו, וכולם רוצים לשתות ולאכול. בסך הכל האווירה בסדר – האנשים מאופקים, אבל באמת עברנו יממה לא קלה: גם מבחינה פיזית אבל גם בעיקר מבחינה נפשית".

המטוס השני, שהכיל את שאר חברי המשלחת, המריא בשלום ובזמן, ונחת בנתב"ג.

צפו בעידכונים מהמטוס התקוע – באדיבות ערוץ 10

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.