בשמאל תוקפים את נתניהו : עד כמה אתה חושב שהעם מטומטם?"

ח"כ איתן כבל: "הבשורה הגדולה שלך היא לתפוס טרמפ על ההישג של ההסתדרות והמעסיקים, שכבר סיכמו מעל לראשך על העלאת שכר המינימום? באמת שאין גבול לבושה" ■ ח"כ גלאון: "זה נתניהו בתחפושת"

לאחר שהממשלה בראשות בנימין נתניהו נתנה היום שני "ממתקים" לציבור בדמות אישור תוכנית מחיר מטרה והבטחה לשווק 20.5 אלף דירות חדשות עד סוף 2015, כמו גם הבטחה להעלאת שכר המינימום גם במגזר הציבורי – חברי הכנסת מסיעות השמאל תוקפים את ראש הממשלה. לטענתם, שני הצעדים הם בבחינת "תעמולת בחירות שקופה, ובגדר מעט מדי ומאוחר מדי".

יו"ר מרצ זהבה גלאון התייחסה להצהרת נתניהו על העלאת שכר המינימום בשירות הציבורי: "רגע לפני הבחירות נתניהו נזכר להיות חברתי ויוצא בהצהרות שנתניהו האמיתי לא הסכים לשמוע עליהן בעשר שנותיו כשר אוצר וראש ממשלה. נראה שלקראת הבחירות נתניהו פתח את מצע מרצ ובדק מה הוא יכול לקחת משם – קודם ביטול המע"מ על מוצרי היסוד, ועכשיו העלאת שכר המינימום במגזר הציבורי. בזמן המועט שנותר לו לכהן כראש ממשלה, אני מזמינה את נתניהו לאמץ עוד כמה הצעות שלנו: איסור על העסקת עובדי קבלן בשירות הציבורי, הורדת המע"מ וביטול הפטורים ממס לחברות הענק".

גלאון הוסיפה: "העלאת שכר המינימום היא צעד מבורך, אבל הוא לא ישכיח מהציבור את המורשת הכלכלית-חברתית האמיתית של נתניהו: ייבוש המגזר הציבורי וריסוק מנגנוני הערבות ההדדית, הפרטה פרועה של שירותי הבריאות, החינוך והרווחה והכנסת משפחות רבות למעגל העוני באמצעות קיצוץ קצבאות והעלאת המע"מ. הצעדיפ האחרונים הם נתניהו בתחפושת החברתית החדשה שלו".

ח"כ איתן כבל (העבודה) הגיב גם הוא למהלכי נתניהו: "בוקר טוב לפעיל החברתי בנימין נתניהו, שנזכר לפתע שזה לא בסדר לשלם לאנשים משכורות רעב והורה להעלות את שכר המינימום ל-5,000 שקל. ביבי, ריגשת! איזו רגישות חברתית, איזו מודעות לסבלן של השכבות החלשות! וכל זה בלי שום קשר לבחירות…

"עד כמה אתה חושב שהעם מטומטם, ביבי? במשך שנים אנו נאנקים תחת העול שלך והבשורה הגדולה שלך היא לתפוס טרמפ על ההישג של ההסתדרות והמעסיקים, שכבר סיכמו מעל לראשך על העלאת שכר המינימום? כנראה שבאמת אין גבול לבושה. בעוד 87 ימים שולחים הביתה את הממשלה הרעה הזו ומקימים במקומה ממשלה חברתית אמיתית – כזו שתעבוד בשביל הציבור, ולא עליו", דברי כבל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.