בשס טוענים: דרעי מקדם את הקדמת הבחירות

החשש הגדול בסביבתו של דרעי, הוא מחברי יחד שיכנסו למועצות ויהפכו להיות רלוונטים בבחירות בעוד שנה

המהלך להקדמת הבחירות הולך וצובר תאוצה: במפלגת שס מכינים את הקרקע לבחירות, דרעי כך טוען מקורב לשס משכנע את חבריו במפלגות החרדיות ללכת על מהלך הקדמת בחירות.

החשש הגדול בסביבתו של דרעי, הוא מחברי יחד שיכנסו למועצות ויהפכו להיות רלוונטים בבחירות בעוד שנה. עם זאת, נראה שדווקא בחירות מוקדמות יוכלו לפגוע כרגע בסיכויו של משה ליאון, שכן כל תמיכת דגל התורה מבוססת על העברת חוק הגיוס, ובאם חוק הגיוס יוקפא אזי שאין צורך בתמיכתו של ליברמן.

בשס השלימו עם העובדה שבחירות לכנסת הם דבר שיקרה בקרוב בכל מצב, ואין אפשרות למנוע אותם, ולכן הוחלט להתכונן כראוי על מנת לבא מוכנים.

לדברי בכיר במפלגה המקורב לדרעי בשס מכינים את הקרקע לבחירות ואריה דרעי החליט לשנות כיוון, "אם עד עכשיו שס נלחמה למנוע בחירות, עכשיו זה כבר לא כך, אריה משכנע את חביריו במפלגות החרדיות ללכת על מהלך הקדמת הבחירות, בטענה שהסמיכות לבחירות המקומיות יעשו רק טוב למפלגה".

אותו גורם מסביר שמפלגת שס ברשויות המקומיות עושה עבודה מצויינת לדבריו, ולכן רצוי לנצל את המומנטום לבחירות הארציות, מה גם שהחשש הגדול בסביבתו של דרעי, הוא מחברי יחד שיכנסו למועצות ויהפכו להיות רלוונטים בבחירות בעוד שנה.

שר הביטחון אביגדור ליברמן הפריח את השמועות על הסדר עם החרדים בנוגע לחוק הגיוס ואמר בראיון ל'מקור ראשון': כי אין בכוונתו לשנות דבר מהחוק שאושר בקריאה ראשונה ועוד לפני כן בוועדה מיוחדת של צה"ל שניסחה את מסקנותיה בנושא.

ליברמן הוסיף ואמר לכתבת הפוליטית של 'מקור ראשון' כי "חוק הגיוס הנוכחי הוא החוק הטוב ביותר. גם החרדים יודעים את זה, חוץ משניים שם", אמר השר.

שר הביטחון התכוון בדבריו לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן וסגן שר החינוך מאיר פרוש שהיו הנכשולים לסנן את חוק הגיוס החדש.

על פי השר ליהרמן סיעת אגודת ישראל היא היחידה בקרב המפלגות החרדיות שמערימה קשיים בנוגע להעברת חוק הגיוס.

"לא נשנה שום דבר", הבהיר השר ליברמן ל'מקור ראשון' "כל בורג שנוציא מהחוק יגרום לקריסת הקונסטרוקציה כולה" סיכם את דבריו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לא להאמין, הזוים לגמרי

    תעשו כתבה על הירח, והעיקר להכניס את נציגי יחד
    אתם יושנים בעמידה, הזוים…..!!!!

    קובי |
    הגב