בש"ס מבהירים: "בלי מע"מ אפס – אין ש"ס בממשלה"(הקלטה)

הדד ליין להקמת הממשלה מתקרב ובש"ס מחריפים את הטון: בראיון ל'גלי צה"ל' הבהיר יו"ר צוות המו"מ של המפלגה, אריאל אטיאס, כי אין בכוונת ש"ס לוותר על הבטחת הבחירות בענין מע"מ אפס על מוצרי יסוד. בנוסף הצהיר אטיאס כי משרד הדתות יהיה בשליטת ש"ס בלבד. האזינו לדברים

9 ימים למועד האחרון להקמת הממשלה ובש"ס מאותתים לנתניהו כי בכוונתם ללכת עד הסוף: יו"ר צוות המו"מ של המפלגה, השר לשעבר אריאל אטיאס, העניק הבוקר ראיון ל'גלי צה"ל' והתייחס בהרחבה לנושאים שבמחלוקת בין מפלגתו לליכוד.

"המו"מ ביננו לליכוד נמשך כבר מספר שבועות. התיקים זה לא הנושא הכי חשוב, מה שחשוב זה הדגלים שהנפנו בבחירות. המע"מ אפס הוא דגל…ולכן בתחילת המו"מ כשניסו לדחות את זה אמרנו שאין על מה לדבר: מבחינתו זה חד משמעית – אין מע"מ אפס אין ש"ס בממשלה", אמר אטיאס. האזינו לראיון המלא:

[alooma ref="76c59c6f018d5f6fac0adbf958e14552.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

אטיאס הוסיף כי לש"ס יש דרישות גם בענין שכר המינימום והדיור הציבורי.

"לא דיברתי עם כחלון, למיטב ידיעתי אף אחד לא דיבר איתו. אנחנו לא עושים הסכם קואליציוני עם שר האוצר אלא עם ראש הממשלה", השיב אטיאס במענה לשאלת המראיין בענין.

אטיאס סיפר על השתלשלות המו"מ עם הליכוד: "היתה פגישה אחרי הבחירות בין ראש הממשלה לאריה דרעי, בפגישה סוכם באופן חד משמעי כי דרעי יקבל את משרד הפנים. אחר כך בוצעו שינויים חד צדדים במרכיבי המשרד, אז אמרו לנו משרד התחבורה – אבל גם אותו לא התאפשר להעביר…ש"ס צריכה לקבל ששני תיקים, המשרד השני הוא משרד הדתות, אבל המשרד הראשון הוא משרד הפנים מלא, או התחבורה או אולי הנגב והגליל. עדיין אין הסכמות בנושא".

בסוגיית משרד הדתות הצהיר כי ש"ס מתנגדת למינוי סגן שר מטעם 'הבית היהודי' במשרד. לדבריו, ש"ס תנהג בשיוויוניות, בדיוק כמו שבנט ינהג בחינוך.

כזכור, מוקדם יותר פירסמנו כי גורמים בליכוד מאשימים את דרעי בעיכוב בהקמת הממשלה.

אותם גורמים אמרו לNRG, כי למרות המסרים שיצאו מצידה של ש"ס אמש, על דרישה למע"מ אפס במוצרי יסוד, כל המחלוקת בין שתי המפלגות קמה ונופלת על התפקיד שיקבל יו"ר ש"ס, אריה דרעי.

בליכוד הסבירו כי דרעי מסרב לקבל לידיו את משרד הפנים ללא מנהל התכנון, ולמרות שקיבל הצעה את משרד הכלכלה, גם זה סורב על ידו.

"דרעי לא מוכן לוותר, למרות שהוא כבר קיבל פיצוי, בדמות משרד הדתות, שנלקח מהבית היהודי בניגוד לרצונם", אומרים בליכוד. וטוענים עוד כי דרעי מעוניין לקבל את תיק התחבורה, במקום תיק הפנים, אך הדבר אינו ניתן מחמת שתיק זה צפוי להישאר בידיו של ישראל כץ שאינו מוכן לוותר עליו.

הגורמים הוסיפו כי כרגע הבעיה העיקרית שעומדת בפני הקמת הממשלה החדשה היא דרעי ומפלגתו. עם זאת, העריכו בליכוד כי ניתן יהיה לפתור את הבעיות גם עם ש"ס.

דוברו של דרעי מסר בתגובה כי "אנחנו מחכים לתשובות מהליכוד לגבי דרישותינו החברתיות. וגם בנושא התיקים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.