בש"ס מחלקים את השלל: דרעי שר הדתות, יצחק כהן שר במשרד האוצר

'קול חי' חושף: מועצת חכמי התורה של ש"ס אישרה את חלוקת התפקידים במפלגה: דרעי ויצחק כהן יתמנו לשרים, אזולאי ונהרי לסגני שרים, ואילו ח"כ מרגי יתמנה ליו"ר ועדת החינוך. השבעת הממשלה: מחר

לקראת השבעת הממשלה – בש"ס מחלקים את השלל: רדיו 'קול חי' חושף כי אחר הצהריים אישרה מועצת חכמי התורה את חלוקת התיקים בין חברי המפלגה.

יו"ר המפלגה, אריה דרעי, יכהן כשר הכלכלה, הנגב והגליל, כמו כן יכהן דרעי גם כשר הדתות – משרה אותה הוא הציע לשרים רבים וסורב.

מספר 2 במפלגה, ח"כ יצחק כהן, יכהן כשר במשרד האוצר, כאשר סמכויותיו יהיו בנושא התכנון.

סגני השרים מטעם המפלגה יהיו חברי הכנסת משולם נהרי ודוד אזולאי. ח"כ יעקב מרגי יכהן כיו"ר ועדת החינוך ואילו ח"כ יצחק ועקנין יכהן כסגן יו"ר הכנסת.

אחרון חביב, ח"כ יואב בן צור, יכהן כיו"ר הסיעה.

המינויים האמורים יתממשו מחר ב-20:00, אז צפויה להתקיים השבעת הממשלה. בש"ס מעריכים כי גם אם יתרחשו שינויים בהרכב הממשלה – זה לא יהיה על חשבונם, מאחר ובכל קונסטלציה פוליטית הנוכחות של המפלגה חשובה לראש הממשלה.

סבב המינויים של המפלגה הוא למעשה החותם האחרון של ההשתלטות של דרעי עליה לאחר עזיבת ישי. במערכת הפוליטית מדגישים כי בנוסף לתפקידים של החכי"ם, דרעי ביצע גם שינויים בדרג הביניים של המפלגה.

בתוך כך, למרות שימונה לשר כבר בשבוע הבא, דרעי ימתין גם להכרעת בג"ץ בעתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון נגד מינויו לשר. יצוין כי משפטנים סבורים שסיכויי קבלת העתירה נמוכים עד אפסיים.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דרעי מדרדר את שס. לוקח את התפקידים לעצמו. איך באמת הוא ישלוט על שלוש משרדים?

  הרשע הזה כבר אמר עוד לפני שחזר לשס, שהוא יזרוק את ישי ואת כל האנשים שלו? כך אמר עידן בהקלטה שהשמיע אמנון יצחק.

  אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
  הגב
  • עד מתי אנשי ישי ימשיכו את תגובותיהם הטיפשיות, הגיע הזמן שתחשבו אחרת, למען מרן ולמען הציבור הספרדי בכלל. ישי כבר לא על המפה תפנימו זאת.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב