בשס מעריכים: אטיאס יפרוש מהכנסת במהלך הקיץ

אריאל אטיאס הודיע בימים האחרונים לבכירים בשס על כוונתו לפרוש מהחיים הפוליטים בזמן הקרוב, מקורבי דרעי משקיעים מאמצים כדי לשכנע אותו לחזור בו מהמהלך, החשש: פרישה של אטיאס בנוסף לירידה בסקרים עלולה להוביל למרד כנגד היו"ר

בחודשים האחרונים נרמז לא פעם על פרישה אפשרית של ח"כ אריאל אטיאס מהחיים הפוליטים לטובת עסקים פרטים, אולם עד עתה טענו בשס כי מדובר בשמועות ותו לא.

בימים האחרונים, שיגר אטיאס רמזים לראשי התנועה על כוונתו לפרוש מהכנסת בזמן הקרוב, זאת משום שהוא חש כי הוא 'מיצה' את עצמו במערכת הפוליטית.

אם אכן יודיע השר אטיאס על פרישה, תהיה זו מכה לא פשוטה ליו"ר המפלגה, אריה דרעי, זאת משום היחסים הקרובים בין השנים והעובדה שאטיאס היה מהגורמים שהביאו לחזרתו של דרעי למפלגה.

ל'קוקר' נודע כי דרעי ומקורביו משקיעים מאמצים רבים בניסיון להניא את אטיאס מכוונת הפרישה שלו. "צריך להבין" אמר לו בכיר בשס "המפלגה נמצאת עכשיו ברגע קריטי, מצד אחד מרן איננו, מצד שני כחלון נושף בעורפנו ואנחנו מרגישים את זה בסקרים. פרישה שלך דווקא ברגע הזה היא הדבר הכי גרוע שיכול לקרות למפלגה".

מנגד, מקורבי אטיאס טוענים כי מנוי וגמור איתו לפרוש מהחיים הפוליטים. "אריאל הוא איש של עשיה, די לקרוא מה כתבו עליו בענין פעילותו המבריקה בוועדת שקד כדי להבין את האיכויות שלו. עכשיו הוא מרגיש שזהו, הוא מיצה את זה…יהיה לו קשה להמשיך לסחוב בכנסת עם התחושה הזאת. גם אם יצליחו להשאיר אותו עוד קצת, אז זה יהיה בבחינת לדחות את הקץ. בסופו של דבר הוא יעזוב".

כאמור, בסביבת דרעי חוששים מאוד מפרישה של אריאל אטיאס. החשש שלהם הוא לא רק מפני ההשלכות שיהיו לצעד בבחירות ובהתנהלות הכללית של שס, אלא גם, אולי בעיקר, בשל הנזק שזה עלול לגרום לדרעי בתוך שס: המאבק בינו לבין אלי ישי עדיין מבעבע מתחת לפני השטח, ופרישה של אטיאס בתוספת הירידה המדאיגה בסקרים והמעמד הרעוע בלאו הכי של המפלגה, עלולים להוביל למרד כנגד היו"ר בתוך התנועה.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. האניה טובעת העכברים בורחים ליבשה. פנחסי אטיאס מי הבא בתור???????

  פעיל שס לשעבר שברח ב''ה |
  הגב
 2. מריח כמו ניסיון סחיטה של אטיאס מדרעי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. אטיאס בחור חכם, הוא ימצא את הטיימינג המתאים לעשות את זה ולגזור את כל הקופה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב