בש"ס מפיקים לקחים: "מגעים להרחבת מועצת החכמים" (וידאו)

אחרי הפיצול, בש"ס מפיקים לקחים: דרעי במגעים להרחיב את מועצת החכמים באופן משמעותי. השטח מבעבע: "המועצה נשלטת על ידי דרעי ולא נותנת ביטוי לכלל רבני התנועה". צפו בוידאו

בש"ס מפיקים לקחים. אצבע מאשימה הופנתה לעבר היו"ר דרעי לאחר הפילוג בש"ס, "היית יכול להרחיב את מועצת החכמים ולתת ביטוי לכלל רבני היהדות הספרדית ובכך למנוע פילוג". אמרו גורמים בש"ס. בשל כך כבר הערב נרשמו מהלכים ראשוניים על מנת להרחיב את מועצת החכמים מקצה לקצה בצורה משמעותית לשלושים חברים בהם ראשי ישיבות רבנים וגדולי תורה, צעד משמעותי עליו פועלים בש"ס שם ממתינים להכרעת מועצת החכמים.

ע"פ הדיווח של העיתונאי מני גירא ב'קול חי': כחלק מהמאמץ להרחיב את המועצה, בוצעה פנייה מכיוונו של דרעי לרב ר' ראובן אלבז שבאופן טבעי הוא אחד מהבכירים שתמכו בש"ס במערכות הבחירות, להצטרף למועצת החכמים. נכון לעכשיו הוא מסרב להשתתף במסגרות פוליטיות.

פלאש 90
פלאש 90

גורם בש"ס אישר בשיחה עם 'קוקר' את המגעים, ומתח ביקורת על ההתנהלות: "קיימת דרישה חד משמעית להרחיב את מועצת החכמים של ש"ס בתקווה שאלו יביאו קהלים נוספים לקלפי בבחירות הקרובות, "חכם שלום כהן הוא גדול בתורה ובהוראה אבל במחילה מכבודו הוא חסר משמעות בציבוריות הישראלית, ואם יש לו משמעות אז זה הזיכרון מהאמירות הבעייתיות כלפי הציונות הדתית ומפלגת הציונות הדתית, אבל המשמעות והמנהיגות החברתית וההובלה החברתית עבור הציבור הכללי לא קיימת".

הגורם הוסיף, כי דרעי יכל למנוע בקלות את פילוג התנועה באם היה נשמע לדרישות אלי ישי להרחיב את מועצת החכמים של התנועה ולצרף לה רבנים המזוהים עמו, כדי לבצר את אחיזתו בגוף שמקבל את ההחלטות.

מבחינתו של ישי, דרעי הוא אדן מסוכן שמסובב את הרבנים בכחש ומנווט אותם לקבל החלטות בהתאם לדעתו. הוא גם סובר שדרעי מתנשא ומנותק, וחש שדרכו העממית הפכה אותו למקובל על ציבורים רחבים, שלא יצביעו לש"ס כשדרעי עומד בראשה.

צפו ביומן עם איילה חסון – על הפילוג בש"ס (באדיבות ערוץ הכנסת)
[alooma ref="77e79ea62e930bf0da91f5fb8be299fb.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אחרי ששס לא תעבור אחוז החסימה מועצת גומי תורחב ותיהפך למועצת על הקרח

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אפילו לא שמע לחכם שלום, הכניס את עדינה בניגוד לדעת רבו.

  תראו כמה מכוער דרעי, דאג שרבני אלי ישי, האחד יצא נגד התנועה, והשני ילך לרבנות ירושלים, ועכשיו הוא מרחיב את המועצת, בכל מיני עציצים, שלא ישמע להם….

  דרעי לא ישמע לרבנים |
  הגב
 3. שאלה לכל תומכי דרקי: אם תתעורר שאלה גורלית קריטית וחשובה מאוד כמו למשל החזרת שטחים? (סביר מאוד עכשו) אתם סומכים על מועצת=חותמת גומי של דרקי.

  תכניסו לכם טוב בראש אנו לא מצביעים לאישיות פוליטית אנו מצביעים לסמכות תורנית

  אחרי מרן ע"ה לנו הספרדים היום רק הרב מזוז הוא סמכות תורנית
  בלי כפפות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב