"הגיעו מים עד נפש" • בש"ס מתכננים: הקמת יומון ספרדי – חרדי חדש (הקלטה)

גורם בש"ס: "המפלגה זקוקה ליומון אטרקטיבי שיהיה מחויב לאינטרסים שלה". אריה דרעי בראיון ל'קול חי': "בקרוב יקום עיתון יומי חדש לציבור הספרדי". על החוק הנורבגי: "אם הוא יעבור – אתפטר מתפקידי כח"כ לטובת אברהם מיכאלי". וגם: מה הוא חושב על העימות הפנימי ביהדות התורה? • האזינו לראיון המלא

היחסים עם עיתון הבית עלו על שרטון – ויו"ר ש"ס כבר מסמן את היעד הבא: הקמת עיתון יומי-ספרדי חדש: בראיון ל'קול חי' הבוקר אמר דרעי באופן מפורש כי "בקרוב יקום עיתון יומי לציבור הספרדי במקום 'יום ליום'".

האזינו לראיון המלא עם דרעי (באדיבות קול חי)

כזכור, היחסים בין המפלגה לעיתון הפכו לרעועים מאוד בתקופה האחרונה, כאשר בשבוע האחרון נרשם בין הצדדים קרע של ממש לאחר שבעיתון התפרסמה מודעה של מפלגת הנשים החרדיות 'ובזכותן', בש"ס טענו שהם "איבדו שליטה" על כל מה שקורה בעיתון, לעומת זאת ב'יום ליום' התגוננו ואמרו שבית המשפט חייב אותם לפרסם את המודעה.

גורם במפלגה אמר בשיחה ל'קוקר' כי 'יום ליום' לא הוכיח את עצמו וכי המפלגה חייבת שופר חדש, אטרקטיבי ואפקטיבי שיהיה מחויב לאינטרסים שלה. לטענת הגורם, התנהלות "עיתון הבית" של המפלגה" היא בבחינת "הגיעו מים עד נפש".

כאמור, מבחינת דרעי האירועים האחרונים היוו את האות להכרזה הדרמטית: אל יתד נאמן, המודיע, הפלס והמבשר יצטרף יומון חרדי נוסף.

במהלך הראיון נשאל דרעי על החוק הנורבגי שמאפשר לשרים ולסגני שרים לכהן בתפקידם גם אם אינם חברי כנסת. דרעי הפתיע ואמר כי כשהחוק יעבור בכנסת הוא יתפטר מתפקידו כח"כ לטובת חבר הכנסת לשעבר אברהם מיכאלי, שהוצב בבחירות האחרונות במקום השמיני ברשימה ולא נכנס לכנסת.

יצוין, כי במצב הדברים הנוכחי כלל לא בטוח שהחוק יעבור, מאחר שב'אגודת ישראל' איימו אתמול שלא לתמוך בחוק, זאת בעקבות דרישתו של ח"כ משה גפני להיות חבר בוועדה למינוי דיינים – על חשבונו של נציג אגו"י. ב'אגודה' איימו שלא להעביר את החוק הנורבגי ובכך להשאיר את יעקב אשר מחוץ לכנסת.

גם לוויכוח הזה התייחס דרעי בראיון ואמר: "אני מייעץ לליצמן וגפני ומתחנן בפניהם שיימנעו מהוויכוח הפומבי על זהות חבר בוועדת הדיינים".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חבל, אם היה להם אחד כמו שמעון גליק, הם היו יכולים לגנוב את 'יום ליום' ולא היו צריכים לפתוח עיתון חדש.
  בניסוח אחר, למה מה שמותר למרן א' אסור למרן ב'?

  שמעון גליק |
  הגב
  • עיתון יום ליום הוא כ"כ דפוק שלדעתי גם הוא יהיה כפוף לש"ס הוא לא יביא הרבה תועלת (כיון שיש סטיגמה נוראה של עיתון דפוק) כ"ש אם אינו שומע לדרעי.
   בהצלחה בעיתון החדש

   ל""שמעון גליק"" |
   הגב