הסתה וטירוף בהלווית וינשטיין: "תרבות שמחנכת לעצלנות ולפחדנות לטובת הרבנים"

בשעה האחרונה הסתיימה ההלוויה של אסתי וינשטיין חסידית גור לשעבר שנמצאה ברכבה ללא רוח חיים, בשער החסד בבית העלמין ירקון. פתח תקווה. לצד ההספדים החרדים המרגשים נשאו דברי הסתה הצד החילוני של משפחתה: "הבנות גדלו בתרבות שמחנכת לעצלנות ולפחדנות לטובת הרבנים". צפו בתיעוד.

מאות אנשים השתתפו בהלווייתה של אסתי וינשטיין, חסידת גור לשעבר שיצאה בשאלה, אשר שמה קץ לחייה בשבוע שעבר. וינשטיין, בת 50 במותה, נולדה למשפחה מחסידות גור, נישאה והביאה לעולם 7 בנות. בגיל 42 החליטה לעזוב את העולם החרדי, היא הובאה למנוחות בבית העלמין ירקון.

גופתה של אסתי נמצאה שלשום ברכב באשדוד לאחר מספר ימים שבהם הייתה נעדרת ונערכו חיפושים אחריה. על פי בקשתה האחרונה של אסתי, ההלוויה מלווה בשירים ורבים מהמנחמים – בהם גם כאלה שלא הכירו את אסתי בחייה – הביאו עמם פרחים.

"אסתי יקרה שלי, הקהל פה בא למלא את האהבה שחסרה לך, אהבת שש הילדות שחיכית לפגוש", ספד לה בן זוגה. "עשינו מסע של חיפוש דרך אל הלב של בנותייך. האהבה שקיבלת ממני ומחברייך פשוט לא הספיקה".

בן הזוג פנה בהספדו ישירות לשש בנותיה החרדיות של אסתי שניתקו עמה קשר ותקף את הרבנים. "כעסה של אמכם ברור וגלוי, אך אסתי ידעה שקיים אשם בתרבות שבה אתן חיות", אמר, "תרבות שמחנכת לעצלנות ולפחדנות לטובת הרבנים". "תרבות שמחנכת לעצלנות ולפחדנות לטובת הרבנים".

על פי החלטת בית המשפט, ההלוויה תתחלק לשני חלקים, תחילה ישא הטקס אופי חילוני, כאשר המשתתפים ישירו שירים לזכרה ויניחו פרחים ליד מיטתה. לאחר מכן, יתקיים הטקס החרדי.

הבת תמי פנתה לבית המשפט לאחר שיתר בני המשפחה החרדית התעקשו לקבור את וינשטיין בטקס דתי. בתה התנגדה לדרישת בני המשפחה שניתקו את קשריהם עם ויינשטיין בחייה, וטענה כי אמה כתבה במכתב ההתאבדות שלה כי היא מעוניינת בטקס קבורה צנוע עם פרחים ושיר.

"זכותו של כל אדם לקבורה מהירה, מכובדת ונאותה הינה חלק בלתי נפרד מזכותו לכבוד", קבעה השופטת שפרה גליק בפסק הדין. "הפסיקה הכירה בזכותו של האדם להיקבר כך כחלק מזכותו החוקתית המעוגנת בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו".

אחד החוזרים המפורסמים פרסם קריאה  בפייסבוק ל"חברי" החרדים שלא לחשוש, "אל תחששו להגיע, אני מבטיח לכם שתיתקלו באהבה. זה הדבר שכולנו זקוקים לו יותר מכל, אהבה ותמיכה משני הצדדים".

עוד הוא כותב,  "לא כל המשתייכים לגור הם רעים, גם לא כל הגברים שבהם. ברשותכם אני רוצה להציע מחשבה אולי קצת קיצונית, ואולי מוטעית אבל בכל זאת, בתור אבא יוצא בשאלה אני רוצה לשתף אותה איתכם. לתחושתי גם הבנות שניתקו עימה קשר לא בהכרח רעות. למרות מילות הפרידה של אסתי, ולמרות התעקשותן לא להגיב אפילו למודעות המזל טוב שהיא תלתה ברחבי השכונה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איזה מן בעל זה, שלא מגיע ללויה של אשתו???????

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. "לא כל המשתייכים לגור הם רעים"
  אבל, כל "הלל" שיכים לשם.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב