עימותים סוערים בין חרדים ל"נשות הכותל" (משדר מיוחד)

בשעה זו החלה תפילת הנשים הרפורמיות ברחבת הכותל המערבי , במקום עימותים סוערים, המשטרה עצרה בחור חרדי שהתעמת עם המתפללים. גלעד קריב מראשי חדו"ש מבטיח בשיחה ל'קוקר' "נגיע כל יום להתפלל ברחבת הכותל המערבי". תיעוד סוער מהכותל

תחת אבטחה כבדה: בשעה זו החלה תפילת הנשים הרפורמיות ברחבת הכותל המערבי בתגובה לכך שרבה של ירושלים הרב שלמה משה עמאר הגיע לרחבת הכותל הרפורמי.

מאות חרדים ניצבו מול עשרות נשים וגברים רפורמים והחלו בשירת,"משה אמת" , אל מול נשות הכותל. המשטרה עצרה בחור חרדי שהתעמת עם המתפללים.

גלעד קריב מראשי חדו"ש  מבטיח בשיחה ל'קוקר' "נגיע כל יום להתפלל ברחבת הכותל המערבי".

הועבר בשידור חי 

תפילת מנחה שוויונית בכותל

‎Posted by ‎The Masorti Movement In Israel-התנועה המסורתית בישראל‎ on‎ חמישי 16 יוני 2016

מוקדם יותר התייחס רב הכותל להודעת היועמ"ש של המשרד לשירותי דת שהתיר לקיים במקום תפילות, ואמר רב הכותל  הרב שמואל רבינוביץ  פונה לאותן קבוצות המבקשות להתפלל במעורב ברחבת הכותל המערבי – להבין את גודל האחריות בצעד שהן נוקטות.

עוד מהכותל

‎Posted by ‎התנועה הרפורמית‎ on‎ חמישי 16 יוני 2016

במעשיהן הן רומסות את קדושתו ומבעירות בו אש קיטוב ומחלוקת והופכות את הכותל המערבי בעיני עם ישראל והעולם כולו למקום מרתיע ומסוכן. האזינו לקריאה מלב של כל עם ישראל על גווניו ושבטיו המבקש כותל מאחד ולא כותל מפלג.

 

במקביל פנה רב הכותל  לרבנים הראשיים לישראל ולשר לעניני דתות לדון מידית בהשלכות החלטת היועמ"ש של המשרד לעניני דת על רחבת הכותל המערבי.

 

במכתבו כותב הרב: "עד מתי יהיה הכותל למרמס? עד מתי תבער בו אש הקיטוב והמחלוקת? למה מחכים? בכל יום שעובר, הכותל המערבי הופך עבור עם ישראל והעולם כולו למקום מרתיע ומרחיק, מי יודע כמה חללים נפלו עד כה, בשעה שקנאים קורעים את הכותל לגזרים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.