שידור חי: הלוויתו של עורך הדין וינרוט

בשעה זו מתקיימת הלויתו של המנוח עורך הדין יעקב וינרוט שהלך הלילה לעולמו לאחר מחלה קשה

בשעה זו מתקיימת  (יום ג') בנתניה, הלויתו של המנוח עורך הדין יעקב וינרוט שהלך הלילה לעולמו לאחר מחלה קשה. בהלוויה משתתפים עשרות בני משפחה, מכרים וקולגות, בהם השרים איילת שקד ואריה דרעי, שותפו עו"ד עמית חדד, הרב הראשי לשעבר ישראל מאיר לאו ועו"ד דוד שמרון.

בנו , הרב יחיאל ויינרוט, ספד לאביו: "סליחה אבא היקר, סליחה מכל הנוכחים שההספד יהיה קצר. אני פשוט מתקשה למצוא את המילים שיכולות להכיל את גודל הדמות, את המשמעות, את המראות שחולפים בלי סדר. התפקיד של כל אחד בעולם הוא לשאוף להגיע להשגות גבוהות, לשאוף למעלה. מצד שני, לא לשכוח לראות את הזולת, את השיתוף. לשלב את שני אלה. זה התיאור הכי מתאים לך אבא. כשהכל התחיל אמרת כמה פעמים שאתה לא כל כך חושש מהמוות עצמו. אתה חושש שהמחלה תיטול ממך צלם אנוש. אני רוצה להגיד לך אבא שלא רק שלא לקח ממך צלם אנוש, זה הכפיל אותו פי כמה וכמה. כולנו זכינו לראות מהי רגישות לזולת במצבים הכי קשים".

דובי וינרוט, בנו של עורך הדין יעקב וינרוט שהלך היום (שלישי) לעולמו, ספד לאביו בטקס שנערך ברמת גן. "אין מישהו גדול ככל שיהיה שיכול היה להספיד את אבי כמו שהיה מצליח להספיד את עצמו. לא ניתן היה לשחזר את היכולת שלו לומר דברים בצורה פואטית ומרגשת כל כך". בהמשך, יובא וינרוט למנוחות בבית העלמין בנתניה, שם צפויים להספיד את וינרוט, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושותפו, עורך הדין עמית חדד.

וינרוט אמר כי אביו "מעולם לא ישב בשלווה והוא לא חיפש כלל שלווה, כיוון שהיה איש גדול מדי בשביל זה. כל דבר מסביבו היה מורכב". הוא הוסיף כי "לא מדובר באדם רגיל שנפטר היום – כגודל העוצמה שלו, כך מורגש גם החיסרון שלו". לדבריו, "אבי קוטף עכשיו את השכר שעליו עמל במהלך כל חייו".

בנו של עורך הדין המפורסם התייחס לאישיות של אביו. "כולם הכירו אותו כגאון פילוסופי ומשפטי, אבל כל אחד מילדיו הרגיש שהוא דואג לו לכל דבר ועניין, וכל נכד בוכה היום לא רק כי סבא שלו נפטר, אלא כי במשך כל חייו הוא הרגיש ייחודי כל כך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.