בשעה טובה: דן שכטמן השיג את החתימה העשירית, יתמודד לנשיאות

חתן צפרס נובל, הפרופסור דן שכטמן, הצטרף הבוקר באופן רשמי למירוץ לבית הנשיא לאחר שהשיג את 10 החתימות הנדרשות. "אין לי כוונה להצביע עבור פרופ' שכטמן לנשיאות. אבל כששמעתי שלא הצליח לגייס יותר מ 9 חתימות, התקשרתי אליו ואמרתי לו שעל אף שלא אצביע עבורו – אחתום לו. לא ייתכן שחתן פרס נובל לא יוכל להתמודד לנשיאות בישראל", הסביר ח"כ משה פייגלין שהיה העשירי לחתום לו

לאחר עבודה קשה ומאמצים מרובים, הצליח חתן פרס נובל הפרופ' דן שכטמן לגייס את חתימת הח"כ העשירי ובכך להצטרף באופן רשמי למירוץ לתפקיד נשיא המדינה.

ח"כ משה פייגלין היה חבר הכנסת העשירי שחתם לחתן פרס נובל לכימיה, ואיפשר לו רשמית להתמודד לנשיאות המדינה בבחירות שיתקיימו אחרי חג השבועות. "אין לי כוונה להצביע עבור פרופ' שכטמן לנשיאות. אבל כששמעתי שלא הצליח לגייס יותר מ 9 חתימות, התקשרתי אליו ואמרתי לו שעל אף שלא אצביע עבורו – אחתום לו. לא ייתכן שחתן פרס נובל לא יוכל להתמודד לנשיאות בישראל", הסביר ח"כ פייגלין את הצעד שנקט.

שכטמן לחברי הכנסת ראובן ריבלין, בנימין בן אליעזר ומאיר שטרית וליו"ר הכנסת לשעבר דליה איציק שהשיגו את 10 החתימות הנדרשות כדי להתמודד לנשיאות.

שופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר טרם השיגה את הסך המבוקש ונותרו לה 48 כדי לגייס את החתימות. ראש הממשלה בנימין נתניהו טרם הודיע האם יתמוך במי מהמועמדים, ובימים האחרונים עולים בזה אחר זה שמות כמו שר החוץ לשעבר דוד לוי, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ועוד. אולם ההערכה במערכת הפוליטית היא שנתניהו יתמוך במועמדותו של ח"כ רבלין לתפקיד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.