בתגובה לירי: חיל האויר תקף יעדי טרור ברצועת עזה

מטוסי חיל האויר תקפו הלילה 3 מטרות טרור ברצועה בעקבות ירי הרקטות לישראל. ארגון סלאפי המסוסכך עם חמאס נטל אחריות לירי ואיים בפעולה נוספת. שר הביטחון: "אם נידרש נגיב בעוצמה גדולה יותר".

ההתחממות בגיזרה הדרומית: שעות ספורות לאחר ירי הרקטות מרצועת עזה לשטח ישראל, תקף צה"ל בשעות הלילה (ה') באמצעות כלי טיס של חיל האוויר שלוש תשתיות טרור במרחב הרצועה. "צה"ל רואה את האירוע בחומרה, ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו מוטלת האחריות", נמסר מדובר צה"ל.

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, מסר בתגובה לירי כי הוא מציע לחמאס שלא לבחון את יכולותיה וסבלנותה של ישראל. לדבריו, "אם נדרש נגיב בעוצמה גדולה יותר".

כזכור, אזעקה נשמעה אמש בנתיבות ובשדות נגב. לאחריה דיווחו תושבים כי שמעו לפחות פיצוץ אחד. מאוחר יותר אותה נפילה בשטח פתוח באזור המועצה האזורית שער נגב.

השיגורים בוצעו משטח בנוי בדיר אל-בלאח במרכז הרצועה וארגון של סלפים מוסלמים קיצוניים המזוהה עם דאע"ש, לקח אחריות על הירי.

על פי ההודעה שפרסם הארגון הסלפי בחשבון הטוויטר שלו, הירי בא בתגובה להריגת פעיל דאע"ש על ידי ארגון החמאס ברצועה יממה קודם לכן. למרות זאת, כאמור, בצה"ל הבהירו כי ארגון חמאס אחראי לירי.

הארגון המכנה עצמו "בריגדות עומאר" כתב: "אנו ממשיכים בג'יהאד נגד היהודים אויבי אללה, ואיש לא ירתיע אותנו".

בימים האחרונים מתנהלים קרבות בין חמאס לבין ארגונים המזדהים עם דאע"ש ברצועה: כלי תקשורת ערביים דיווחו כי מספר תומכי דאע"ש נהרגו בעימותים כבדים בשכונת שייח' רדואן. כמו כן דווח כי אחד מראשי הפעילים הסלפים, סאבר סיאם, חוסל על ידי פצצה שהוטמנה ברכב.

כאמור, במהלך הלילה תקפו מטוסי חיה"א יעדים ברצועת עזה. עדי ראייה בעזה דיווחו כי יעדי המתקפה היו שני מחנות הקשורים לפעילות חמאס. על פי דיווחים באתרי אינטרנט פלסטינים, טענו תושבי הרצועה כי שמעו פיצוצים עזים וכי מטוסי קרב של חיל האוויר חגים בשמי הרצועה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.