בתגובה לירי: צה"ל תקף הלילה ברצועה

לאחר ירי חריג – דובר צה"ל מוסר כי הלילה (ה'), תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב של חיל-האוויר תשתית טרור מרכזית ברצועת עזה

דובר צה"ל מוסר כי הלילה (ה'), תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב של חיל-האוויר תשתית טרור מרכזית ברצועת עזה.

"צה"ל ימשיך וינקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו מעל ומתחת לקרקע לסיכול ניסיונות פגיעה בתושבי מדינת ישראל. אנו ערוכים ומוכנים למגוון תרחישים ונפעל מול כל ניסיון להפר את הריבונות הישראלית".

התקיפה הגיעה לאחר שאתמול נורו 4 פצצות מרגמה – בהפרש של כמה שעות לעבר יישובי העוטף.

בשבוע האחרון הזהירו בכירי צה"ל כי חמאס מנסה לחמם את גבול הרצועה וכי הסימנים מעידים על החרפת הירי. בכביש 6 נראו השבוע עשרות טנקים שהוסטו מהצפון לדרום.

בלילה שבין יום שני לשלישי, נורתה רקטה משטח רצועת עזה למועצה האזורית חבל אשכול. היא נחתה בשטח פתוח ולא גרמה לנפגעים או לנזק. בתגובה, צה"ל השמיד מטרת טרור של חמאס בדרום הרצועה.

ביום שישי האחרון נורו 3 רקטות ופצצות מרגמה לכיוון קיבוץ כפר עזה, בשעה שבמקום התקיים טקס יום-הולדת 24 לחייל צה"ל אורון שאול הי"ד, שחלקי גופתו מוחזקים בעזה. מערכת 'כיפת ברזל' יירטה 2 רקטות ופצצת מרגמה אחת נחתה בקיבוץ סמוך וגרמה לנזק.

הבוקר פרסמנו כי בצה"ל הושלמה חקירת אירוע הירי לעבר האירוע יום-ההולדת. מהחקירה עולה שאמצעי-הלחימה האיראניים שנורו, זהים לאלו שנורו לפני כחודש לעבר מוצב צה"ל בצפון רצועת עזה – ירי שבוצע בידי הג'יאהד האסלאמי.

בנוסף מועד הירי החריג, והתזמון של הירי לעבר הטקס מביאים את מערכת הביטחון להערכה כי מדובר בסבירות גבוהה בירי שבוצע בידי הג'יאהד האסלאמי

הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי אייזנקוט, אמר אתמול כי הוא "לא יכול לקבל את הקולות הקוראים להגיב במקסימום כוח. בעזה יש סכנת קריסה הומניטרית והעובדה שפיתחנו דפוס למציאת מנהרות מובילה ארגונים סוררים לבצע ירי להפר את השקט. הרתעה לא נבחנת או נמדדת ביום אחד ולא על פי העיתונים היומיים".

בנאום שנשא אמש (ג') בכנס "צבא וחברה" במרכז הבינתחומי לזכרו של רא"ל אמנון ליפקין שחק הדף רב-אלוף גדי איזנקוט את הביקורות על כך שצה"ל לא מגיב בצורה מוחצת. "אני שומע הצהרות שבעיניי הן אינן אחראיות, להגיב במקסימום כוח על רקטות שפוגעות. זה לא הדבר הנכון לעשות".

איזנקוט אמר עוד: "אנחנו לא יכולים לקבל ירי של רקטה בודדת. אנחנו מפעילים כוח בעוצמה שמשתנה. אני לא מכיר פעם אחת שצה"ל תקף מטרה שאינה מטרת טרור. לצה"ל יש הכלים הטובים ביותר".

"חמאס מונע מרצון לשמר את רצועת עזה שקטה ככל האפשר ולחולל פיגועי טרור ביהודה ושומרון במתווה של יחידים על בסיס תופעת דאעש", אמר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פעם הגיע יהודי בשם יענקל מילר אל אחד האדמורים בחו"ל בשובו מביקור בארץ. הוא סיפר לאדמו"ר שהיה בצפת וגם נגע שם בכיסא אליהו הנביא. שאל האדמו"ר: "באיזה יד?". "ביד ימין", השיב יענקל. נטל האדמו"ר את יד ימינו ונישק אותה. חייך יענקל ואמר: "רבי, גם ישבתי על הכיסא".

  פעם הגיע יהודי בשם יענקל מילר אל אחד האדמורים בחו"ל בשובו מביקור בארץ.
  הוא סיפר לאדמו"ר שהיה בעיר צפת וגם נגע שם בכיסא אליהו הנביא.
  שאל האדמו"ר: "באיזה יד?".
  "ביד ימין", השיב יענקל.
  נטל האדמו"ר את יד ימינו ונישק אותה.
  חייך יענקל ואמר: "רבי, גם ישבתי על הכיסא"…

  חייך יענקל ואמר: "רבי, גם ישבתי |
  הגב