בתוך מסגדים ובתי ספר: מנהרות חמאס נחשפות

על פי תצלומי האוויר של צה”ל שנחשפים הבוקר, נראה כי חמאס עושה שימוש בתשתית אזרחית, בבתי מגורים בתי ספר ומסגדים

במסגרת המאמץ המודיעיני המתמשך לחשיפת התשתית הצבאית-מבצעית של חמאס, הצליחו בפיקוד הדרום, בשיתוף אמ"ן והשב"כ, לבצע חשיפה מודיעינית משמעותית של הנכסים הצבאיים של ארגון הטרור חמאס, השולט ברצועת עזה, ובהם מנהרות מגננתיות שנועדו למסתור ולניוד.

בחלק משמעותי מהתשתית הצבאית, כפי שמעידים גם תצלומי האוויר של צה”ל שנחשפים הבוקר, עושה חמאס ניצול בתשתית אזרחית, בבתי מגורים ובמבנים ציבוריים, כגון בתי ספר ומסגדים.

מיקום הפירים במבנים הללו – שלהם תשתיות תת-קרקעיות – נועד להסוות ולהקשות על תקיפתם, תחת כסות אזרחית. ”יש לציין כי בעת לחימה, היעדים המופללים הופכים למטרות צבאיות לגיטימיות על פי הדין הבינלאומי”, נמסר מצה”ל.

גם מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, הבהיר הלילה: "כל מי שנמצא בבתים הללו מסכן את עצמו ואת משפחתו. מבנים ששימשו כסות לבניית תת-קרקע יהיו חלק מבנק המטרות שלנו והן מטרות צבאיות לגיטמיות".

כחלק מתפיסת הלחימה שלו, מסבירים בפיקוד הדרום, נערך חמאס בסביבה אזרחית ומכווין את יכולותיו לפגוע בעורף הישראלי, על מנת לנסות ולהקשות על צה"ל באיתור, תקיפה וסיכול התשתיות הצבאיות. כמו כן, באמצעות ניצול אוכלוסייה אזרחית מבקש ארגון הטרור לפגוע בלגיטימציה של צה"ל ומדינת ישראל.

"זה המאמץ העיקרי של חמאס", מציין אלוף זמיר. "לפי הערכת המצב שלנו, אנו מזהים כי קיימת הרתעה, אך במקביל ממשיך חמאס לעסוק בבניין הכוח למערכה הבאה. הדרקטיבה שלנו היא שמירת הרגיעה, חיזוק ההרתעה והענקת זמן לבניית היכולות שלנו. לצד ההערכה, אנו מבינים שהמצב יכול להשתנות בכל רגע – ואנו ערוכים לשינוי כזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.