בתוך שעתיים הצילו רופאי מיון 'טרם' את חייהם של שלושה אנשים

חייהם של תינוק בן שנתיים וחצי, צעירה כבת 19 וקשיש בן 72, ניצלו הודות לטיפול מקצועי ומהיר במיון 'טרם' בכרמיאל

שעתיים אינטנסיביות כאלו כבר לא ראו במיון 'טרם' בכרמיאל זמן רב: בימים האחרונים הצילו צוותי הרפואה של 'טרם' את חייהם של שלושה אנשים בתוך שעתיים. תחילה הובהל למיון 'טרם' בכרמיאל פעוט כבן שנתיים וחצי כשהוא סובל מכאבי בטן חזקים. מייד עם לקיחת המדדים בידי אנשי הצוות הרפואי, התגלה כי הדופק של הילד מהיר ביותר ועומד על יותר מ-250 לדקה. מייד עם הגילוי הוכנס הפעוט לחדר הטראומה במיון, שם איבחנו הרופאים באמצעות בדיקת מוניטור כי קצב הלב גבוה ביותר, והוחל בטיפול תוך ורידי להצלת חייו. לאחר דקות ארוכות של מתח, הצליחו הרופאים להחזיר את קצב הלב למצב שגרתי, ובהמשך שוחרר הילד להמשך השגחה. דקות אחר כך הובהלה למיון צעירה כבת 19 כשהיא מתלוננת על דפיקות לב מואצות ובבדיקה התגלה כי קצב ליבה הינו 180 לדקה – קצב גבוה ביותר, לאחר בדיקות מקיפות וטיפול תרופתי התייצב מצבה והיא שוחררה לביתה בהמלצה להמשך מעקב.
דקות אחר כך הובהל למיון בכרמיאל קשיש כבן 72 כשהוא מזיע ומתלונן על כאבים בחזה. הצוות הרפואי הבחין מייד כי מדובר באירוע לבבי ובבדיקת האק"ג התגלה כי החולה אכן מצוי בעיצומו של התקף לב ותוך כדי הבדיקה איבד את הכרתו ואת קצב הלב, אנשי הצוות הרפואי החלו מיידית בהחייאה מתקדמת, מתן שוקיים חשמליים ומתן טיפול תרופתי תוך אספקת חמצן, כשבמקביל הוזמן אמבולנס להעברתו לאשפוז בבית החולים, המטופל יצא מטרם כאשר הוא בהכרה מלאה והודה לצוות על הצלת החיים.
במיון 'טרם' מסבירים כי לולי הטיפול המקצועי והמהיר, יכלו שלושת המקרים להסתיים בכי רע "חשוב מאד להגיע לבדיקת רופא עם הופעת תסמינים שאינם שגרתיים. זה עניין של הצלת חיים" אומרים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.